Két magyar bajnok az Országos Bajnokságon

Fék Szabolcs - ESMTK

Losonczi Ottó - ESMTK

Fék Szabolcs

Losonczi Ottó

Jól szerepelt kadet korosztályunk a Mogyoródon megrendezésre kerülő Országos Bajnokságon. 7 versenyzővel indultunk: Lakatos Attila, Losonczi Ottó (58 kg), Fék Szabolcs (63 kg), Kottes Pál, Starosciák Tamás (69 kg), Kurinka Richárd (76 kg), Bakos Attila (85 kg).

Versenyzőink  jól birkóztak. Az 58 kg-os súlycsoportban induló Lakatos Attila és Losonczi Ottó szerencsére nem egy ágra kerültek, mindketten biztosan haladtak az elődöntő felé. Losonczi Ottó a döntőig jutott, amit 2 menetben magabiztosan megnyert. Sajnos Lakatos Attila az elődöntőben kikapott, így a 3. helyezést tudta megszerezni.
3. helyezettek:
Lakatos Attila - ESMTK Kottes Pál - ESMTK
Lakatos Attila Kottes Pál

Fék Szabolcs ezen a napon megállíthatatlan volt, a döntőben magabiztosan verte az orosháziak versenyzőjét. Kottes Pál az első meccsen kikapott, de a vigaszágon javított és a 3. helyezést érte el. Starosciák Tamás 69 kg-ban Sárosi Janitól vereséget szenvedett, nagy küzdelemben a vigaszágon továbbmenetelt, a 3. helyért való küzdelemben Nagy Pétertől a váciak favoritjától kikapott. Kurinka Ricsi az első meccsét tussal nyerte, a második meccsen sajnos pontozással kikapott, ellenfele a döntőbe jutásért kikapott, így Ricsi kiesett a versenyből.

Bakos Attilán meglátszott a hosszú kihagyás, a meccsen végig ő irányított, vezetett, de előnyét nem tudta megtartani, és egy feleslegesen kezdeményezett akcióból az ellenfele jött ki jobban, az utolsó 10 másodpercben vesztette el a már kezében lévő meccset.

5. helyezett:

Starosciak Tamás - ESMTK

Starosciák Tamás

A pontversenyben csapatunk az előkelő 2. helyezést érte el, ami nagyon szép, hiszen csapatunk ebben az évben debütált a kadet korosztályban. Két 1. helyezett Losonczi Ottó, Fék Szabolcs, két 3. helyezett Kottes Pál, Lakatos Attila lett, valamit Starosciák Tamás 5. helyezést ért el. Összesen 24 pontot szereztünk, ami az év végi elszámolásnál még jól jöhet. Egyedül az ESMTK Birkózó Szakosztályának lett két magyar bajnoka.

Megjelent: 1273 alkalommal