Az idei év a "duplázások" éve

Kalocsán került megrendezésre a kadet szabadfogású Magyar Bajnokság. Egyesületünk sérülések miatt 6 fővel tudott részt venni a versenyen. Szakosztályunk jól szerepelt.

Kottes Pál óriási küzdelemben kikapott Ligeti Richárdtól, harmadik helyezést ért el. Szenttamási Noémi a döntőben az Európa-bajnoktól, Dénes Mercédestől kapott ki, így 2. lett. Noémi jól birkózott, a 2 éves korkülönbség azonban megmutatkozott. Losonczi Ottó Magyar Bajnokunknak sikerült dupláznia, és a kötöttfogás után szabadfogásban is Magyar Bajnok lett. 3 meccset technikai fölénnyel, 1 meccset pedig pontozással nyert, a versenyen mindvégig összeszedett, kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott.

Kottes Pál - ESMTK Szenttamási Noémi - ESMTK Losonczi Ottó - ESMTK
Kottes Pál Szenttamási Noémi Losonczi Ottó

Cegléden került megrendezésre a diák I. rangsorverseny, illetve gyermekverseny. Az ESMTK Birkózó Szakosztálya 6 fővel nevezett a versenyre, és ebből 5 fő dobogós helyezést ért el, itt is nagyon jól szerepeltek versenyzőink.