Junior kf. Magyar Bajnokság, Mogyoród – 2012.03.31.

Bravúros hétvége!

Mogyoródon került megrendezésre a junior kötöttfogású Országos Bajnokság, ahol négy fővel vettünk részt. Losonczi Ottó 60 kg, Krasznai Máté 66 kg, Kottes Pál 66 kg, Mertse Ádám 96 kg-os súlycsoportban indult. Birkózóink fantasztikus teljesítményt nyújtottak. Három birkózónk került a döntőbe, egy birkózónk, Krasznai Máté Fehér Dávidtól kikapott, így harmadik helyezést ért el. A 60 kg-os súlycsoport döntőjében Losonczi Ottó két menetben magabiztosan verte ellenfelét, így megszerezte 6. Magyar Bajnoki címét. Fantasztikus teljesítményt nyújtott az egész verseny alatt.

A 66 kg-os súlycsoport döntőjét Kottes Pál vívta Fehér Dáviddal. A mérkőzés alatt állásból nem volt akció, de lentről Fehér Dávid meggyőző fölényt mutatott, így Pali ezüstérmes lett.

A 96 kg-os súlycsoportban Mertse Ádám Török Zsolttal vívta a döntőt. Ádám elkövetett egy-két hibát, így Ádám két menetben kikapott Török Zsolttól, így Ádám második lett.

Hatalmas eredmény könyvelhettünk el a nap végére, hiszen a dobogó legfelső fokára az ESMTK Birkózó Szakosztály csapata állhatott, mi nyertük a csapatversenyt. Reméljük még sok ilyenben lesz részünk.