×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 186

Diák kf. rangsorverseny, Pécs - 2012.10.06.

Pécsett került megrendezésre 21 csapat, 118 versenyző részvételével, 13 súlycsoportban, a diák kötöttfogású rangsorverseny, a Török Sándor emlékverseny. A verseny célja, megemlékezés Török Sándorról, a kiváló sportemberről és sportvezetőről, valamint a minősítési pontok megszerzésének lehetősége a diák rangsor helyezéséhez. Szakosztályunkat képviselték: Nagy Róbert (32 kg), Szenttamási Tamás (38 kg), Kóczé Károly (46 kg), Boldizsár Kende (46 kg), Losonczi Dávid (46 kg), Mester Milán (50 kg), Bak Gergely (54 kg), Szőke Alex (58 kg), Molnár Tamás (63 kg), Balogh Miklós (69 kg), Szilágyi Erik (+76 kg).

alt

Az elmúlt időszakban rengeteget készültünk, hogy jól szerepelhessünk az őszi szezonban. Mind a felkészülés, mind az edzések során elvégzett munka meghozta gyümölcsét, hiszen 13 súlycsoportból 7-ben ESMTK-s versenyző döntőzött.

38 kg-ban Szenttamási Tamás a dorogi Hódi Eriket verte, 46 kg-ban sajnos Kóczé Károly és Boldizsár Kende kiesett, azonban Losonczi Dávidnak sikerült a dorogi Vitek Dáriuszt legyőznie, így aranyérmet szerzett. 50 kg-ban Mester Milán 2 menetben Vátzi Bálint tatabányai birkózót verte.54 kg-ban Bak Gergely a ceglédi birkózót, Kovács Bélát kényszerítette a 2. helyre. 58 kg-ban Szőke Alex Bíró Roland kertvárosi birkózót verte. 63 kg-ban Vátzi Roland leszorította Molnár Tamást a dobogó legfelső fokáról, így Tomi második lett ezen a versenyen. 69 kg-ban Balogh Miklós Pataki Sámuel érdi birkózót verte.

Birkózóink jó néhány hibát elkövettek a verseny során, de így is sikerült a dobogó legfelső fokára állniuk. Az elkövetkező hetek a hibák kiküszöbölésével, valamint a Diákolimpiára és a Magyar Bajnokságra való felkészüléssel fognak telni.

A csapatversenyt nagy fölénnyel csapatunk nyerte 34 ponttal, második helyen végzett Dorog csapata 23 ponttal, és Tatabánya csapata 13 ponttal a harmadik helyet szerezte meg.