×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 186

Nemzetközi kf. birkózóverseny, Szerbia – 2012.10.13.

Szerbiában, Magyarkanizsán megrendezésre kerülő kötöttfogású birkózóversenyen hat ország, köztük Magyarország, Horvátország, Szlovénia, Szlovákia, Bosznia, Hercegovina, valamint a házigazda, Szerbia 264 versenyzője vett részt. Szakosztályunkat Szenttamási Tamás (39 kg), Losonczi Dávid (48 kg), Szőke Alex (62 kg), Losonczi Ottó (69 kg), Fék Szabolcs (74 kg), valamint Starosciák Tamás (74 kg) képviselte. Nagyon színvonalas rendezésű versenyen vehettünk részt, ahol versenyzőink kiváló teljesítményt nyújtottak, hiszen minden versenyzőnk felállhatott a dobogó valamely fokára. 3 arany és 3 bronzérmet szereztek.

Starosciák Tamás

Losonczi Dávid első mérkőzésén Medgyes Viktorral került szembe, akit két menetben legyőzött, majd két szerb versenyzővel birkózott, akik közül az egyik birkózót tussal sikerült vernie.

Szőke Alex az elődöntőig magabiztosan szerepelt, ahol is egy szemmel láthatóan jóval idősebb és nehezebb birkózóval kellett felvenni a küzdelmet. Ezek a birkózók az előző este mértek be, így a pontos súlyukat nem tudtuk. Alex két menetben 1:0, 1:0-ra kikapott, de így is sikerült a dobogó harmadik fokára állnia.

Szenttamási Tamás megállíthatatlan volt az egész verseny alatt. Hibátlanul birkózott, a nap végére a dobogó legfelső fokára állhatott.

Losonczi Ottó egy szerb származású birkózóval kezdett, akivel két menetet birkózott, párharcukból Ottó került ki győztesen. Később a horvátok 66 kg-os válogatott versenyzőjével három menetet birkózott. Ottó a harmadik menetben sajnos rosszul választott, nem tudta ellenfelét megpörgetni, végül bronzérmet szerzett.

Fék Szabolcs és Starosciák Tamás súlycsoportjában négy induló volt, ezért körmérkőzést vívtak. Fék Szabolcs mindhárom meccsét magabiztosan nyerte. Starosciák Tominak három meccséből egyet sikerült nyernie, ami nagyon jó teljesítménynek számít, bronzérmet szerzett.

Ez a verseny nagyon jó önbizalom erősítő volt versenyzőinknek, és remélhetőleg a jövőben is lesz lehetőségünk ilyen színvonalas nemzetközi versenyen részt vennünk.

Megjelent: 855 alkalommal