×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 186

Kadet férfi kötöttfogású Magyar Bajnokság, Monor – 2012.10.21.

A Monori Sport Egyesület Birkózó Szakosztálya adott otthont a kadet férfi kötöttfogású Magyar Bajnokságnak, melyre 99 birkózó nevezett. Az ESMTK Birkózó Szakosztály 8 fővel - 50 kg-ban Andrási József, 58 kg-ban Lakatos Attila, Makula Ramón, 63 kg-ban Losonczi Ottó, Takács János, 69 kg-ban Racolta Eduárd, 76 kg-ban Atkári Tamás, 84 kg-ban Kurinka Richárd – nevezett a versenyre. Birkózóink az első fordulón -Atkári Tamás, Makula Ramón, valamint Takács Jani kivételével - magabiztosan jutottak tovább. A második fordulót, mind az öt versenyben maradt birkózónk megnyerte. Az elődöntőben Kurinka Richárd vereséget szenvedett, és kiesett a versenyből, valamint Andrási Józsi Árvai Márktól kapott ki, végül bronzérmet szerzett. Losonczi Ottó, Lakatos Attila, Racolta Eduárd egészen a döntőig meneteltek.

Losonczi Ottó, habár nem a legjobb formáját hozta ezen a versenyen, viszonylag könnyedén jutott a döntőig. A Vasas, illetve a Kaposvár birkózóit is magabiztosan verte. Ottó Tóth Martinnal birkózott a döntőben. Az első menetet Ottó nyerte, a 2. menetben hibás indításokat hajtott végre, melyből Tóth Martin jött ki jobban, így Ottó 4:0-ra kikapott. A 3. menetben Ottónak nem volt könnyű dolga. Az egész csarnok ellene szurkolt, és valljuk be, nem könnyű helyt állni egy ilyen közegben, de természetesen mindenki a legjobbat akarja megverni. A 3. menetben Tóth Martinnak sikerült Ottó akcióit megkontrázni, 4:0-ra vezetett. Losonczi Ottó a meccsen végig tudott koncentrálni, és tudta, hogy a mérkőzésnek akkor van vége, amikor a bíró lefújja. 15 mp alatt fordított a meccsen egy fordított csípővel, majd tussolta Martint. A hátralévő 20 másodpercet Ottó végig birkózta, mivel 3 pontos akciót hajtott végre, ezért megnyerte a 3. menetet, és végül a mérkőzést is, így ifj. Losonczi Ottó megszerezte szakosztályunknak a nap első Magyar Bajnoki címét.

Lakatos Attila ezen a hétvégén kiemelkedő teljesítményt nyújtott, hiszen a dorogi Torba Eriket, majd a döntőben a Vasas versenyzőjét, Horváth Jánost sima két menetben 1:0, 3:0-ra magabiztosan verte. Lakatos Attila lett ezen a napon szakosztályunk második Magyar Bajnoka. Gratulálunk teljesítményéhez.

Racolta Edu még a serdülő korcsoporthoz tartozik, ennek ellenére a kadet korosztályban is megmutatta tudását, és fölényes győzelmekkel jutott a döntőbe, ahol végül Tompa Miklóssal vívott óriási küzdelem után ezüstérmet szerzett. Ennek ellenére nagyon elégedettek vagyunk, hiszen nem rajta múlt a győzelem. A 3. menetben Edu magabiztosan dobta el háromszor is ellenfelét, amiért legalább 1 pontot kellett volna kapnia, de sajnos a bírók nem értékelték Edu akcióját, mivel ekkor már két Magyar Bajnoka is volt az ESMTK-nak.

A versenyen csapatunk lett a legeredményesebb, megelőzve az Orosháza, a Vasas, és a nagy rivális, Dorog csapatát.

Gratulálunk minden résztvevőnek, szép volt fiúk!

Megjelent: 756 alkalommal