×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 186

Diák I. kf. birkózó Diákolimpia, Dorog – 2012.10.27.

Másnap diák I. korcsoportban rendezték meg a Diákolimpiát, 145 induló részvételével. Szakosztályunkat Szenttamási Tamás (38 kg), Losonczi Dávid (46 kg), Kóczé Károly (46 kg), Mester Milán (50 kg), Szőke Alex (58 kg), Molnár Tamás (63 kg), és Balogh Miklós (69 kg), azaz 7 fő képviselte.

Kóczé Karcsin kívül, versenyzőinknek a tőlük elvárható módon sikerült eljutnia a döntőig.

Molnár Tomi kihozta magából a maximumot, ennek ellenére az elődöntőben kikapott, a nap végére a harmadik helyen végzett.

Az első döntőt Szenttamási Tamás, a rivális csapat a Dorog birkózójával, Hódi Erikkel vívta. a döntőt. Tomi ezen a napon kirobbanó formában volt, minden edzői utasítást betartott, összeszedett volt, érvényesíteni tudta akaratát az ellenfelén, így megszerezte első diákolimpiai bajnoki címünket.

Ezt követte a nap legizgalmasabb meccse, ahol Losonczi Dávid Lévai Tamással csapott össze. Dávid kezdeményezett, de Lévai Tomi nem akart vele birkózni, a lenti helyzetre várt. Az első menetet Dávid nyerte, mivel kivédekezte a partnerhelyzetet. A 2. menet szintén 0:0 volt, Lévai Tamás nem tudta megpörgetni Dávid, így a 2. menetet Lévai Tamás nyerte. A 3. menet szintén egy 0:0-s menet volt, a korong Lévai Tominak kedvezett, sajnos Dávid nem tudta megpörgetni, így 5 év után először veszített meccset. A szőnyegen kívül úgy gondolom nem sportba illő magatartás és megnyilvánulások voltak. Természetes, hogy mindenki a legjobbat akarja megverni, de Dávid nagyon sokat tett azért, hogy ezeket az eredményeket magáénak tudhassa. Eddig 102 arany, 11 ezüst, valamint 2 bronzéremmel büszkélkedhet. Hatszoros Magyar Bajnok, négyszeres Diákolimpiai Bajnok, kilencszeres Budapest Bajnok. Ennek ellenére Dávid is ugyanolyan 12 éves gyerek, mint bárki más. Sportszerűen viselte a vereséget. Mosolyogva nézte az őrjöngő embereket, akik emberi mivoltukból kivetkőzve, alpári módon nyilvánították ki véleményüket.

58 kg-ban Szőke Alex következett, aki a váciak tehetséges birkózójával került szembe. Alex ezen a napon nem a legfobb formájában volt, de technikai tudásának, illetve elszántságának köszönhetően így is sikerült a döntőt megnyernie két menetben. Ezután 69 kg-os súlycsoport döntője következetett Balogh Miklós és Kismóni Botond összecsapása. Mikinek valahogy nem fekszik Botond birkózása, és a harmadik verseny ahol Botond akarata érvényesül. A meccs végén Miki elvesztette a fejét, és odakönyökölt Botondnak, ami nagyon sportszerűtlen volt tőle. Miki második helyezést ért el.

Mester Milán ezen a napon fergeteges formában volt, hiszen a dorogiak mindkét favoritját, Takács Istvánt, és Vitek Dáriuszt is, utóbbit a döntőben megverte. Milán szereplése azért is kiemelkedő, hiszen a nyáron két súlycsoportot is váltott, az 50 kg-os súlycsoportba még nincs beleerősödve.

Gratulálunk az eredményekhez. Összesítésben az ESMTK a második helyen végzett.

Megjelent: 1025 alkalommal