Diák I. szf. rangsorverseny, ESMTK – 2013.02.23.

Szakosztályunk rendezte meg a diák I. szabadfogású rangsorversenyt, 3 szőnyegen, 133 versenyző részvételével. Szakosztályunkat 13 fő képviselte: Közép Zoltán (32 kg), Nagy Róbert (35 kg), Varga Raul (38 kg), Kreisz Ádám (42 kg), Nagy József (46 kg), Losonczi Dávid (50 kg), Kóczé Károly (50 kg), Bak Gergely (58 kg), Szőke Alex (63 kg), Molnár Tamás (69 kg), Bagosi János (69 kg), Lővey Levente (76 kg), Szilágyi Erik (+85 kg).

Korosztályunk a tőle elvárható módon birkózott, 13 versenyzőnkből 8 birkózónknak sikerült érmet szereznie. 5 indulónknak sikerült a döntőig elverekednie magát, melyből 4 versenyzőnk állhatott a dobogó legfelső fokára.

38 kg-ban 9 induló mérlegelt. Szakosztályunkból Varga Raul a dorogi Gremsberger Benjáminnal birkózott a 3. helyért, melyből Raul került ki győztesen, ezzel a dobogó harmadik fokára állhatott.

50 kg-os súlycsoportban 16 birkózó mérlegelt, köztünk Losonczi Dávid, és Kóczé Károly. Versenyzőink remekül szerepeltek, megállíthatatlanul meneteltek a legjobb négy közé. Losonczi Dávid Takács Istvánnal, a Dorogi NC-BVSC birkózójával vívta a döntő mérkőzést. Dávid végig irányította a meccset, azonban végül a nyertes pozícióból vesztett, így a 2. helyen végzett.

Kóczé Károly az orosházi Szél Annával vívta a bronzmérkőzést, melyből végül Karcsi került ki győztesen, és a dobogó harmadik fokára állhatott.

58 kg-ban 9 birkózó mérlegelt. Bak Gergely a döntőig menetelt, ahol a Vasas versenyzőjével, Kőő Rolanddal vívott mérkőzésből Bak Gergő került ki győztesen, és a nap végére aranyérmet szerzett.

63 kg-ban körmérkőzéseket vívtak. Szőke Alex a váci Fullai Bencével került a döntőbe, végül Alex megszerezte Szakosztályunknak ezen a napon a második aranyérmet.

69 kg-ban két versenyzőnk, Molnár Tamás és Bagosi János küzdhetett éremért. Molnár Tomi, Laczkó Benedekkel vívta a döntő mérkőzést, melyből Tomi került ki győztesen, 1. helyezést ért el. Bagosi János a bronzmérkőzésen Garami Erik orosházi versenyzővel szemben maradt alul, végül bronzérmet szerzett.

+85 kg-ban Szilágyi Erik a Vasas versenyzőjét, Németh Lászlót szorította a dobogó második fokára. Erik ismételten aranyérmet szerzett.

Közép Zoltán, Nagy Róbert, Kreisz Ádám, és Nagy József kiesett a versenyből.

A versenyt összegezve, birkózóink jól teljesítettek, hiszen a nap végén 4 arany, 1 ezüst, és 3 bronzérmet szereztek. A pontversenyt Szakosztályunk a második helyen zárta.

Megjelent: 500 alkalommal