Serdülő szf. rangsorverseny, Atomhajó Kupa, FTC – 2013.03.09.

A lebontásra váró Dr. Papp László birkózócsarnok adott otthont az idei év második serdülő szabadfogású rangsorversenyének, az Atomhajó Kupának, 12 súlycsoportban több, mint 150 birkózó részvételével. Szakosztályunk 3 fővel nevezett a versenyre.

Szenttamási Tamás súlycsoportjába 9 versenyző mérlegelt. Tomi a döntő mérkőzésig verekedte magát, ahol végül a ceglédi Török Tamással vívott döntőből Szenttamási Tamás került ki győztesen, ezzel megszerezte Szakosztályunknak a nap első és egyetlen aranyérmét.

50 kg-ban Losonczi Dávid mérlegelt, ez a súlycsoport már egy kicsit népesebb volt, 14 birkózó mérlegelt. Dávid sajnálatos módon sérülést szenvedett, a döntőbe való jutásért való küzdelem előtt, két győzelem után kiszállt a versenyből.

58 kg-ban, a 17 főt felvonultató, a verseny egyik legnépesebb súlycsoportjában, Bak Gergelynek a bronzmérkőzésig sikerült verekednie magát, ahol a Vasas versenyzőjével, Nagy Bencével került szembe. Kettejük csatájából Gergő került ki győztesen, így a dobogó harmadik fokára állhatott.

A birkózó csarnok búcsúztatójára Kruj Iván is meghívást kapott, ahol emléklapot vehetett át Sike Andrástól, a Ferencváros első emberétől.

Megjelent: 696 alkalommal