Diák I. szf. rangsorverseny, Törökszentmiklós - 2013.03.17.

Törökszentmiklóson a Lábassy János Szakközép és Szakiskola Sportcsarnokában rendezték meg a diák I. szabadfogású rangsorversenyt, a Jász-Plasztik Kupát 25 egyesület, 129 birkózójának részvételével. A verseny célja a birkózás népszerűsítése, valamint versenyzési lehetőség biztosítása a diák I. korosztály számára, kvalifikáció a magyar bajnokságra. Az ESMTK-t 11 fő képviselte. Tösmagi Attila (32 kg), Közép Zoltán (32 kg), Nagy Róbert (35 kg), Varga Raul (42 kg), Kreisz Ádám (42 kg), Nagy József (46 kg), Bak Gergely (58 kg), Szőke Alex (63 kg), Molnár Tamás (69 kg), Bagosi János (69 kg), Szilágyi Erik (+ 85 kg).

32 kg-ban Tösmagi Attila és Közép Zoltán mérettette meg magát. Tösmagi Attilának sikerült a döntőbe birkóznia magát, ahol a Cegléd versenyzőjével szemben maradt alul. Attila a dobogó második fokára állhatott. Közép Zoli az 5. helyen végzett. 42 kg-ban Kreisz Ádám, és Varga Raul nem hozta a formáját, mindketten az 5. helyen végeztek. 46 kg-ban Nagy József szintén a döntőig jutott, de neki se sikerült a bravúr, Medgyes Viktor mögött a 2. helyen végzett. 58 kg-ban induló Bak Gergely a döntő mérkőzésen a kabai versenyzőt háttérbe szorítva a dobogó legfelső fokára állhatott, ezzel újabb aranyéremmel gazdagította szakosztályunkat. 63 kg-ban induló versenyzőnk Szőke Alex a súlycsoportváltást követően is remekel, hiszen annak ellenére, hogy még nem erősödött bele ebbe a súlycsoportba, a döntőig verekedte magát, ahol végül ezüstérmet szerzett. 69-kg-ban két birkózónk is indult, Molnár Tamás, és Bagosi János, ahol mindketten kiválóan szerepeltek, hiszen Molnár Tomi arany-, Bagosi János bronzérmet szerzett. +85 kg-ban Szilágyi Erik hozta a megszokott formáját, kiváló teljesítménnyel a dobogó legfelső fokára állhatott.

Összességében 3 arany, 3 ezüst, és 1 bronzérmet szereztek birkózóink, amivel nagyon elégedettek vagyunk.

Megjelent: 504 alkalommal