Diák I. szf. Diákolimpia, Tatabánya - 2013.04.19.

Tatabányán, a Földi Imre Sportcsarnokban rendezték a 2013. évi Diák I. szabadfogású Diákolimpiát 220 induló részvételével. A verseny célja a Diákolimpiai Bajnoki cím elnyerése, valamint a birkózó sportág népszerűsítése volt. A verseny három szőnyegen, 13 súlycsoportban került megrendezésre. Szakosztályunkat 8 súlycsoportban 11 birkózó képviselte. Közép Zoltán (32 kg), Nagy Róbert (32 kg), Varga Raul (42 kg), Kreisz Ádám (42 kg), Losonczi Dávid (50 kg), Kóczé Károly (54 kg), Bak Gergely (58 kg), Szőke Alex (63 kg), Bagosi János (69 kg), Molnár Tamás (69 kg), Szilágyi Erik (+85 kg).

32 kg-os súlycsoporban induló Nagy Róbert a döntőig verekedte magát, ahol végül Piricz Mihály csepeli versenyzővel szemben alul maradt, a dobogó második fokára állhatott. Közép Zolinak nem sikerült a szereplés, kiesett a versenyből.

Az egyik legnépesebb súlycsoportban, 50 kg-ban induló Losonczi Dávid hozta a formáját, a döntőig verekedte magát, ahol Dávid szintén egy csepeli birkózóval, Veszeli Dániellel vívta a döntő mérkőzést. Dávid remek birkózással legyőzve ellenfelét megszerezte 5. Diákolimpiai Bajnoki címét.

A két súlycsoporttal feljebb, azaz 58 kg-ban induló Bak Gergely is kiváló teljesítményt nyújtott ezen a versenyen. A döntő mérkőzését Balogh Ádámmal vívta, melyből Gergő került ki győztesen, mellyel a dobogó legfelső fokára állva, megszerezte első Diákolimpiai Bajnoki címét.

42 kg-os súlycsoport volt a legnépesebb súlycsoport ezen a versenyen. A 28 indulóból Kreisz Ádámnak az 5. helyet sikerült megszereznie.

63 kg-ban induló Szőke Alex a tőle várható, kiegyensúlyozott teljesítménnyel jutott a döntőig, ahol Sándor Richárd, az FTC-Gyál versenyzőjét kényszerítette a dobogó második fokára. Alex ezzel a győzelmével szintén az 5. Diákolimpiai Bajnoki címét szerezte meg.

69 kg-ban induló Molnár Tamás és Bagosi János is nagyon jó munkát végeztek ezen a napon, hiszen Molnár Tomi a Dél-Zselic versenyzőjével szemben győzedelmeskedett, ezzel megszerezte a nap negyedik Diákolimpiai Bajnoki címét. Bagosi János pedig a dobogó harmadik fokára állhatott.

+85 kg-ban Szilágyi Erik a Vasas birkózójával, Német Lászlóval vívta a döntő mérkőzést, melyből Erik került ki győztesen. Ezzel Erik megszerezte második Diákolimpiai Bajnoki címét.

Birkózóink nagyon jól teljesítettek, hiszen 5 arany, 1 ezüst, 1 bronzérmet szereztek. Közép Zoltán, Varga Raul, Kóczé Károly kiestek a versenyből.