Őrült hétvége! 3 nap, 6 verseny, 2 bemutató…

Szakosztályunk őrült hétvégén van túl. 3 nap alatt 6 versenyen, és 2 bemutatón vettünk részt. Csapatunk tagjai már csütörtökön elkezdtek kiutazni a külföldi nemzetközi versenyek helyszíneire.

Makula Ramón a szabadfogású válogatottal Kassára, egy nemzetközi versenyre utazott, ahol 63 kg-os súlycsoportban indult, mivel a későn megkapott értesítő miatt már nem tudott és nem is szerencsés 3 kilót fogyasztani. A válogatott csapat vezetője, Bánkúti Zsolt nagyon elégedett volt Ramón szereplésével. Bánkúti Zsolt elmondása alapján, Ramón a 3. helyért való küzdelemben „bírói segédlettel” maradt alul, végül az 5. helyen végzett.

Szerbiában, Szabadkán megrendezett nemzetközi versenyen, a Refik Memisevics-emlékversenyen a kadet kötöttfogású válogatott keretei belül Racolta Eduárd (69 kg) képviselte szakosztályunkat. Edu a döntőig menetelt, ahol egy szlovák versenyzővel szemben maradt alul, a 2. helyen végzett.

Juniorjaink Romániába utaztak, ahol szabad és kötöttfogású nemzetközi versenyen vettek részt. Versenyzőink mindkét fogásnemben egyaránt képviselték szakosztályunkat.

Mertse Ádám 120 kg-ban remek birkózással az elődöntőbe jutásért birkózott, ahol kikapott. A vigaszágon az 5. helyet sikerült megszereznie.

Nagy Mihány (74 kg) továbbra is kirobbanó formában van, ezen a versenyen se tudták megállítani. A felnőtt Magyar Bajnokságon elért 2. helyezése után, ezen a versenyen, ahol a nemzetközi mezőny krémje, az oroszok, és az ukránok is részt vettek, az 1. helyen sikerült végeznie, ami bizakodásra ad okot az Európa- és a Világbajnokságra.

Pénteken, Csepelen rendezték meg a diák II. szabadfogású Diákolimpiát, 187 induló részvételével. A Csepeli Birkózó Club mindent megtett a színvonalas versenyrendezésért, ami a helyi adottságokhoz képest igen jól sikerült. Szakosztályunk 14 fővel érkezett erre a versenyre: Nagy Dániel (26 kg), Urbin Kevin (29 kg), Pataki Csongor (32 kg), Rézműves Milán (32 kg), Tösmagi Attila (35 kg), Szili Gergely (32 kg), Sárdi Bálint (35 kg), Mészáros Róbert (35 kg), Pühra Zoltán (38 kg), Molnár Botond (38 kg), Burij Anatolij (46 kg), Alacs Flórián (50 kg), Bencze Roland (50 kg), Mohl Richárd (54 kg).

A nap végére négy döntősünk lett, melyből két döntő mérkőzést sikerült megnyerni. A Magyar Bajnokság után Nagy Dánielnek sikerült bezsákolnia a Diákolimpiai Bajnoki címet is. Tösmagi Attila ezen a versenyen összeszedett volt. Azzal az ellenfelével került szembe a döntő mérkőzésen, akitől a Magyar Bajnokságon kikapott. Most Tösmagi Attila bizonyult jobbnak, simán, magabiztosan verte ellenfelét, ezzel Diákolimpiai Bajnoki címet szerzett. Pühra Zoltán és Mohl Richárd az előkelő 2. helyen végzett. Pühra Zoli fantasztikus, kiegyensúlyozott birkózással jutott a döntőig, Mohl Ricsi egy vereséget szenvedett, sajnos a Magyar Bajnokságon elért sikerét nem tudta megismételni, ezüstérmet szerzett. A nap meglepetése Urbin Kevin volt, aki az egyik legnépesebb súlycsoportban indult. Négy győzelméből hármat tussal nyert, ezzel megszerezte Diákolimpián az első dobogós helyezését, az első 3. helyet. Molnár Botond, és Burij Anatolij az 5. helyen végzett. Sportosztályos birkózóink még nem tudják felvenni a versenyt az egy évvel idősebbekkel, azonban bízunk benne, hogy a nyári edzőtábor nagy lökést ad majd a fiúknak. A legeredményesebb iskola a Gyulai István Általános Iskola lett.

Szombaton a lányok is megmérettették magukat, ahol a fiúk rémálma, Szenttamási Róza (33 kg) is szőnyegre lépett, Rózának sikerült a Magyar Bajnokságon elért első helyezését megőriznie. Szenttamási Laura (43 kg) a döntőig verekedte magát, ahol sajnos ugyanattól a kislánytól kapott ki, mint a Magyar Bajnokságon, így az előkelő 2. helyen végzett. Matyi Vivien (28 kg), Hörcsöki Kamilla (28 kg) óriási küzdelmet folytattak a mezőnyben. Matyi Vivien az előkelő 3. helyet szerezte meg, Hörcsöki Kamilla és a szintén 36 kg-ban induló Fekete Lilla a 4. helyen végzett, Makay Mónika (40 kg) kiesett a versenyből, mivel a 16-os csoportból csak a 7. helyet tudta megszerezni. Lányaink kitettek magukért, bízunk benne, hogy fejlődésük továbbra is töretlen lesz.

Szakosztályunk híre egyre jobban terjed, és egyre több meghívást kapunk, hogy bemutatót tartsunk. Habár elég pörgős hétvégénk volt, egy soroksári óvoda, illetve a Tesco Global Áruház gyermeknapi meghívásának is eleget tudtunk tenni. Mindkét helyszínen óriási sikerünk volt, amit fokozott Julian, kubai származású edzőnk rögtönzött salsa bemutatója, ami nagy sikert aratott a felnőttek és a gyerekek körében egyaránt, akik lelkesen táncoltak és jót szórakoztak.

Edzőink és veterán birkózóink még szombat este Miskolcra a veterán kötött és szabadfogású Magyar Bajnokság helyszínére utaztak. Szakosztályunk 8 fővel nevezett a versenyre: Losonczi Ottó (69 kg), Bak István (85 kg), Lemák Gábor (97 kg), Horváth Mihály 97 kg)m Antaly Sándor (97 kg), Tarjányi Tamás (130 kg), Balogh Ferenc (130 kg), valamint Szűcs István (130 kg). Veteránjaink megfáradva, de annál lelkesebben próbáltak helyt állni a szőnyegen. Úgy gondoljuk, hogy nem vallottunk szégyent, hiszen a nap végére 2 arany, 6 ezüst, 6 bronzérmet, valamint két 5. helyet sikerült szereznünk.

Megjelent: 769 alkalommal