×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 193

Racolta Eduárd ismét a dobogó tetején

Február utolsó szombatján a diák I-es korosztálynak rendezett kötöttfogású rangsorversenyt a Kertvárosi SE, vasárnap pedig a kadetoknak. Szakosztályunk mindkét korcsoportban érdekelt volt és miután a diákoknál három arany született, így a kadetnak is fel kellett kötni azt a bizonyos „gatyamadzagot”. Sajnos három győzelem ezúttal nem jött össze, ám Racolta Eduárdnak köszönhetően, az ifik között is született pesterzsébeti aranyérem.

Fodor Gergő és Orosz Tibor ezüstérmet szerzett a rangsorversenyen!

Hetvenkilenc ifjúsági kötöttfogású birkózó állt rajhoz a korosztály és fogásnem második rangsorversenyén Kertvárosban. Szakosztályunk birkózói közül öten is helyezettek lettek. A legszebb teljesítményt, a tavalyi év 69 kilogrammos címeres mezét viselő Racolta Eduárd nyújtotta. Edu ezúttal már a 76 kilóban szerzett aranyérmet, ami többek között azért is fontos, mert a januári első rangsorversenyen egy sajnálatos sérülés miatt „csak” az ötödik helyezést tudta megszerezni, ám ezzel a győzelemmel most életben tartotta a válogatottság esélyét. Racolta egyébként a 9 fős mezőny döntőjében a 2014-től már ESMTK színeket képviselő Fodor Gergőt győzte le, akinek minden tisztelet kijár az ezüstéremhez. Egy kategóriával feljebb a szintén új igazolásunk, Orosz Tibor is döntőbe jutott, őt azonban a Vasas SC versenyzője, Benedek Tibor győzte le az aranyéremért való csatában, így a második helyen zárta a megmérettetést.  Ugyanebben a kategóriában versenyzett Atkári Tamás is, ő az ötödik helyezésig jutott vasárnap. A dobogó legkisebb fokára állhatott a 63 kilóban Makula Ramón, kinek súlycsoportjában 10 induló volt.