Két nap, öt arany Cegléden

Cegléden, a Gál József Sportcsarnokban zajlott a serdülő kötöttfogású birkózók második rangsorversenye. A szombati versenyen szakosztályunk birkózói hat érmet és két ötödik helyezést értek el, míg csapatban másodikak lettünk. Vasárnap a kadet szabadfogásúak harmadik alkalommal csaptak össze, ahol ezúttal három ESMTK-s érem született.

Szombaton 160 birkózó állt rajthoz a serdülők rangsorversenyén. Szakosztályunkból nyolc versenyzőnek sikerült pontszerző helyen zárni. Három aranyérmet is nyertünk. A tizenegy fős 58 kilóban Mester Milán állhatott a dobogó tetejére ESMTK-s melegítőbe, miután négy mérkőzést nyert meg magabiztosan. Említésre méltó, hogy Milánon összesen egy akció pontot tudtak csinálni ellenfelei a verseny során. Ugyancsak négyet nyert és ugyancsak aranyérmes lett a 69 kilóban Szőke Alex, ám rajta még akció pontot sem tudtak csinálni a huszonegy fős kategóriában. Harmadik aranyérmünk a 85 kilóban született. A legnépesebb súlycsoport volt ez, ahol Orosz Tibor könnyedén utasította magamögé ellenfeleit és megérdemelten vehette át az aranyérmet. A 100 kilóban Szilágyi Erik szerezte negyedik győzelmünket. Erik már az első rangsorversenyen is győzni tudott. A 63 kilóban döntőt birkózott, ám nyerni sajnos ezúttal sem tudott a dorogi Takács István ellen Porcsin Kálmán, így a szigetszentmiklósi ezüstérem mellé, most újabb ezüstöt nyert. Bronzérmes lett Losonczi Dávid, aki az elődöntőben az örök riválistól kapott ki, a dorogi Lévai Tamástól. A 76 kilóban Molnár Tamás is harmadik lett, miután csapattársát, Fulai Bencét múlta felül a bronzmérkőzésen. Az 54 kilósok között szereztünk még egy ötödik helyezést is, Nagy József révén. A csapatversenyben a szokásos egyesületek edzői állhattak a dobogóra, ám ezúttal a sorrend: Dorog, ESMTK, Cegléd.

Vasárnap a kadet szabadfogásúak között már jóval kisebb létszám jött össze. A tizenegy súlycsoportból összesen csak négyben volt döntő mérkőzés, amik közül az egyiket Makula Ramón nyerte meg. Ramón a 63 kilogrammosok között birkózott. A fináléban azt a Tallér Pétert győzte le, aki az első fordulóban Lukács Botondot múlta felül. Ez azért is érdekes, mert az első két rangsorversenyt Lukács és Tallér nyerte, ám ezzel Makula is harcba szállt a címeres mezért. Szintén aranyérmet nyert ezúttal új súlycsoportjában Tóth Bendegúz, miután az ötfős mezőnyben körmérkőzések voltak. Bende, többek között Atkári Tamást is legyőzte, aki végül az ezüstérmet nyerte meg. A 76 kilóban Fodor Gergő meglepetésre az ötödik helyen végzett, mivel kikapott az elődöntőben a kaposvári Horváth Barnabástól, majd a bronzért váratlanul betusolta az újpesti Nagy Balázs. A csapatversenyben a Csepeli ABI-PSE-nek jött össze a legtöbb pont, megelőzve a házigazda Ceglédet és szakosztályunkat.

Megjelent: 557 alkalommal