Fantasztikus vasárnapot tudhatunk magunk mögött

Serdülő birkózóink hihetetlenül kitettek magukért, hiszen a Vasasban rendezett országos bajnokságon hat bajnoki címet nyertünk kötöttfogásban. Emellett öt bronzérmesünk is lett. A fiatalok bajnokságát követően a juniorok is szőnyegre léptek, ahol egy arany- és két bronzérem született.

Pontosabban ebben a sorrendben nyertünk meg hat országos bajnoki döntőt a Vasasban!

Délelőtt 10 órától, százhuszonhét birkózó állt rajthoz a Fáy utcai Vasas edzőcsarnokban. Birkózóink remek formában érkeztek az idei bajnokságra, ami az eredményekben is visszaigazolódott. Tizenkét súlycsoportból, hat helyen szereztünk aranyérmet. Bajnok lett a 46 kilóban Szenttamási Tamás, az 50 kilóban Losonczi Dávid, a 63 kilóban Bak Gergely, a 69 kilóban Szőke Alex, a 76 kilóban Fulai Bence valamint a 85 kilóban Oroszt Tibor. Mindannyian jó birkózást tanúsítottak, ám a 63 kilogrammos Bak Gergely kiemelkedő birkózással legyőzte a dorogi Takács Istvánt is, aki köztudott, hogy versenyek óta óriási riválisa Gergőnek. Most, 2-1-re az elődöntőben győzte le őt, majd a döntőben 4-3-ra a ceglédi Kovács Bélát is, így megérdemelten állhatott a dobogó tetejére. Fiataljaink versenyén az 54 kilóban Nagy József, az 58 kilóban Mester Milán, a 63 kilóban Porcsin Kálmán, a 76 kilóban Balogh Miklós és a 100 kilóban Szilágyi Erik szerzett még bronzérmet.

A serdülő bajnokságot a juniorok rangsorversenye követte, ahol mindössze huszonhat birkózó gyűlt össze, hiszen, már csak néhány súlycsoportban kellett dönteni a válogatottságról. A nehézsúlyú Mertse Ádám tett is azért, hogy ott legyen az Európa-bajnokságon, hiszen Dorog után ismét legyőzte a diósgyőri Bacsó Alexet, ezzel kiérdemelte a válogatott címeres mezt. A 74 kilogrammosoknál Lakatos Attila kettőt győzött és kétszer kikapott, így körmérkőzések után bronzérmes lett, akárcsak a 84 kilóban Szarka Bertalan.

Mertse Ádám a junior Európa-bajnokságon és várhatóan a világbajnokságon is képviseli egyesületünk színeit! Sok sikert kívánunk neki a felkészüléshez!

Megjelent: 553 alkalommal