Hat érem, köztük két bajnoki cím Csömörön

Hatalmas mezőny jött össze a Csömöri Sportcsarnokban, május 1-jén a diák II-es korosztály kötöttfogású országos bajnokságára. Mivel a bajnokságra nem volt úgynevezett kvalifikáció, ezért ennek köszönhetően kétszáztizenegy fiatal birkózó állt rajthoz. Szakosztályunk ezúttal Takács Zsolt és Varsányi László révén két bajnoki címet szerzett.

Május 1-jén, csütörtökön a Kertvárosi Sportegylet rendezte az év kötöttfogású országos bajnokságát a diák II-es korosztálynak. Egyesületünk birkózói két arany-, két ezüst-, és két bronzérmet szereztek, valamint két ötödik helyezést értek el. A bajnoki címeket a 29 kilogrammosok között Takács Zsolt és a 46 kilós Varsányi László nyerte. Előbbi kategóriában a fiúk között lett ötödik Matyi Vivien, utóbbiban Kekenj Norbert lett bronzérmes. További két versenyzőnk is döntőbe jutott, ám sajnos ott legyőzték őket. Szenttamási Róza a 38 főből álló 32 kilóban lett ezüstérmes, míg a 42 kilóban Nagy Márton állhatott a dobogó második fokára. Az 50 kilóban bronzérmes lett Tarjányi Tamás, míg a 26 kilóban Racolta Norbert szerzett ötödik helyezést az idei országos bajnokságon. A verseny végén kiszámolt pontversenyben szakosztályunk a Ferencvárosi Torna Clubbal egyaránt 40 pontot ért el, így holtversenyben az első helyen zártuk a bajnokságot.

Megjelent: 545 alkalommal