Két bronzérem junior szabadfogásban

Szigetszentmiklóson rendezték meg a junior szabadfogású férfiak és nők országos bajnokságát. Egyesületünk a 74 kilogrammos Fodor Gergő és a 96 kilogrammos Juhász Balázs révén két bronzérmet nyert az idei bajnokságon. Előbbi komoly győzelmet szerzett a selejtezők során, amivel megerősítette kadet-világbajnoki részvételét.

A Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok két szőnyege adott otthont a 2014. évi junior szabadfogású férfi és női országos bajnokságnak. A közel száznegyven résztvevőt összefogó bajnokságon természetesen egyesületünk birkózói is jelen voltak. Bajnoki címet azonban ezúttal nem sikerült nyerni, ám két darab harmadik helyezést sikerült elérnünk. A 74 kilogrammosoknál a még kadetkorú Fodor Gergő lett bronzérmes, aki a huszonegy fős mezőnyben, rögtön az első mérkőzésen összecsaphatott az ifi 76 kilós válogatottal, Horváth Barnabással. A mérkőzést Gergő nyerte meg, aminek köszönhetően Bánkuti Zsoltban még jobban megerősítette azt a tényt, hogy neki kell indulnia a kadet-világbajnokságon. Gergő végül nem jutott a junior bajnokság döntőjében, mivel az elődöntőben Tompa Miklóstól szenvedett a vereséget. A harmadik helyért a csepeli Fritsch Róberttel küzdött meg, ahol nagyon nagy csatában, végül nagyobb értékű akcióval nyerte meg egyesületünk első bronzérmét Szigetszentmiklóson. A másodikat a 96 kilóban Juhász Balázs szerezte, aki egész nap látványos birkózással szórakoztatta a jelenlévőket. Az éremért való küzdelemben végül az orosházi Gajdán Jánost múlta felül. Sajnos nem sikerült pontszerző helyezést elérnie a 66 kilóban Makula Ramónnak és a 74 kilóban Lakatos Attilának.

Megjelent: 536 alkalommal