1 hétvége, 4 verseny, 45 érem

Nagyon mozgalmasra sikeredett szeptember utolsó hétvégje szakosztályunknak, hiszen szombaton kettő, majd vasárnap is kettő versenyen vettünk részt, ahol fantasztikus eredményekkel összesen negyvenöt érmet szereztünk.

Bagosi János és Szilágyi Erik szombaton Győrszentivánon,
vasárnap pedig Hajdúnánáson szereztek szépen csillogó érmeket!

A ferencvárosi sporttelep úgynevezett „faházában” kezdtük meg a hétvégi menetelést szombaton, a III. Atomhajó-kupán, ahol hatalmas létszám, mintegy 340 versenyző jött össze, köztük a határon túli magyarok, felvidékről és vajdaságból. Remek mérkőzések zajlottak a szabadfogású versenyen, ahol szakosztályunk huszonnyolc fiatal birkózópalántával képviseltette magát. Közülük öten arany-, heten ezüst- és hatan bronzérmet nyertek, valamint számos ötödik helyezés is született. Ennek köszönhetően a csapatversenyben is dobogóra állhattunk a házigazda Ferencváros után a második helyre.

Aranyérmesek: Kreisz Dávid, Kreisz Ádám, Kovács Bence és Fodor Kende.
Ezüstérmesek: Kosovics Márton, Katona Kristóf, Mányik Dávid, Nagy Dániel, Kekenj Norbert, Urbin Kevin és Varga Raul.
Bronzérmesek: Makay Mónika, Neumann Dominika, Barna Dávid, Zwick István, Molnár Botond és Takács Tamás.

Ugyancsak szombaton és ugyancsak szabadfogásban mérkőztek meg fiataljaink Győrszentivánon, a Klauz László-emlékvesenyen. A nem túl erős nemzetközi versenyen közel száznegyven birkózó vett részt, köztük huszonöt ESMTK-s (egyetlen budapesti klub a versenyen). Versenyzőink remekül teljesítettek, hiszen 12 arany-, 8 ezüst- és 4 bronzérmet nyertünk, így a csapatversenyben is magabiztosan az élen végeztünk.

Aranyérmesek: László Nikolett, Matyi Vivien, Farkas Zsombor, Olasz Bende, Farkas Márk, Bakk Noel, Kovács Olivér, Takács Zsolt, Mészáros Róbert, Bagosi János, Szilágyi Erik és László Mózes.
Ezüstérmesek: Albert Erik, Szabó Borisz, Matyi Márk, Kovács Barna, Nagy Gergely, Rézműves Milán, Tösmagi Attila és Birtalan Bendegúz.
Bronzérmesek: Vincze Benedek, Nagy Márton, Ónodi Sándor és Közép Zoltán.

Vasárnap két-két versenyzővel folytattuk a csatározásokat. Hajdúnánáson, a X. Hódos Imre-emlékversenyen Bagosi János és Szilágyi Erik képviselte szakosztályunkat. Mindketten döntőbe jutottak, ám ott csak Szilágyi tudott nyerni, ami fantasztikus eredmény, hiszen egy nappal korábban, Győrszentivánon is aranyérmet szerzett.

Ezen a napon, Miskolcon is jelen voltunk, a hétvége legrangosabb versenyén, az U 23-as szabadfogású országos bajnokságon. Az egyetem sportcsarnokának két szőnyege adott otthont a 61 versenyzőt felvonultató bajnokságnak. Szakosztályunk két fővel képviseltette magát a viadalon, akik közül Lakatos Attila bronzérmet szerzett. A 13 fős 74 kg-ban négy mérkőzést birkózott. Az első körben könnyedén múlta felül az újpesti Schönviesnert, majd akció dús mérkőzésen kapott ki a felnőtt magyar bajnok Lagzi-Kovácstól. Mivel a kazincbarcikai a döntőbe jutott, így Lakatos a vigaszágra került, ahol ismét győzni tudott az érdi Mikó ellen. A bronzéremért való küzdelemben a kecskeméti Orbán Balázzsal nézett farkasszemet versenyzőnk, ahol 5-2-re diadalmaskodni tudott, így magyar bajnoki bronzérmet szerzett.
Másik versenyzőnk, Kurinka Richárd eggyel feljebb, a 84 kg-ban versenyzett, ám sajnos az első fordulóban nagyarányú vereséget szenvedett a bajai Bagótól, aki ki is ejtette a versenyből.

Gratulálunk minden versenyzőnknek és köszönjük az edzők munkáját és a szülők támogató hozzáállását!