Dupla verseny Tatabányán

Tatabányán, a diák I-es szabadfogású rangsorversenyen, majd másnap a kadet szabadfogású és női országos bajnokság is részt vettek szakosztályunk fiatal birkózói. A két jó színvonalú megmérettetésen összesen tizennégy érmet és egy ötödik helyezést szereztünk.

Az iskolai őszi szünetnek köszönhetően már pénteken megrendezhették Tatabányán, a városi sportcsarnokban az év első diák I-es szabadfogású rangsorversenyét, ahol kétszázkét gyerek mérte össze tudását. A mieink közül négyen is döntőbe jutottak, ott azonban diadalmaskodni csak ketten ( 76 kg – Bagosi János, + 85 kg – Szilágyi Erik) tudtak, így két-két arany-, ezüst- és bronzéremmel, valamint egy ötödik helyezéssel zártuk a diákok pénteki rangsorversenyét, ami a csapatpontversenyben ezúttal a harmadik helyre volt elég.

Nagyításért kattints a képre!

Szombaton valamivel kevesebb résztvevővel zajlott le a kadet fiúk és lányok szabadfogású országos bajnoksága. A három szőnyegen zajló akció dús viadalon lányversenyzőink közül Szenttamási Laura négy mérkőzést megnyerve szerzett bajnoki címet a 49 kg-ban, akárcsak a 70 kg-ban Elekes Emese, akinek szintén négyszer emelték a kezét a magasba, így mindketten megérdemelten vehették át az aranyérmet. A fiúknál ugyancsak két bajnokunk lett. A legnépesebb súlycsoportban, Makula Ramón tudott diadalmaskodni, míg a 85 kg-ban Tóth Bendegúz révén született meg az újabb aranyérem. Mellettük négyen a dobogó harmadik fokára állhattak. Az 54 kg-ban Szenttamási Tamás, a 63 kg-ban Mester Milán, a 76 kg-ban Fodor Gergő, míg a 85 kg-ban Orosz Tibor. A tatabányai bajnokságon csapatok közti pontversenyt nem hirdettek.