Nyolc érem Norvégiából, a 44. Kolbotn-kupáról

Szakosztályunk birkózói ismét elutaztak Norvégiába, hogy részt vegyenek az immáron 44. alkalommal megrendezett Kolbotn-kupán. A versenyt az idei évtől még egy névvel megtoldták, hiszen a kétszeres olimpiai bajnok, Jon Rönningenről is elnevezték, aki 1988-ban és 1992-ben is aranyérmet szerzett a nyári ötkarikás játékokon.

Tösmagi Attila, Losonczi Dávid, Szőke Alex és Racolta Eduárd aranyérmet nyertek!

A megmérettetésen a mieink a teljes norvég mezőny mellett bolgár, litván, orosz, lett és görög birkózókkal is megküzdhetnek az aranyéremért. A hét korosztályából háromban szerepeltek birkózóink, akik közül a legtöbbször a 73 kilogrammos Szőke Alexet szólították szőnyegre. Hat mérkőzést megnyerve, maximálisan megérdemelten állhatott a dobogó tetejére a 14 fős mezőnyben. Versenyzőink összesen közel harminc győzelmet szereztek, és mindössze csak öt vereséget szenvedtek. A remek mutató a végeredményeken is látszott, hiszen négy arany-, egy ezüst- és két bronzérem született.