Fantasztikus hétvégével kezdtük meg a 2015-ös esztendőt, bearanyoztuk a januári hónapot

Szakosztályunk birkózói szombaton és vasárnap is szőnyegen voltak, méghozzá nem is akármilyen teljesítménnyel, hiszen amellett, hogy az U 23-as országos kötöttfogású bajnokságon három súlycsoportban is bajnoki címet (így tehát Európa-bajnoki indulást) nyertek Mogyoródon, serdülő és utánpótlás korú birkózóink is csapatbajnoki címet szereztek Tokodon, valamint Sleisz Gabriella ötödik lett a 2. Párizsi Nagydíjon.

Mozgalmas hétvégével kezdődött meg a Magyar Birkózó Szövetség hivatalos versenynaptárja szerint a 2015-ös év. Szakosztályunk birkózói közül a serdülők Tokodra utaztak, a kötöttfogású csapatbajnokságra, ahol remek birkózással, 17 csapat közül aranyérmet nyertek, megelőzve a Dorogi NC és a Ceglédi VSE csapatát. Serdülő bajnokcsapatunk tagjai: Tösmagi Attila, Nagy Róbert, Varga Raul, Molnár Botond, Burij Anatolij, Kreisz Ádám, Birtalan Bendegúz, Losonczi Dávid, Bak Gergely, Fodor Kende, Szőke Alex, Molnár Tamás, Fulai Bence, Szilágyi Erik.

Ugyanezen a napon a 23 év alatti versenyzőink Mogyoródon, a korosztály kötöttfogású országos bajnokságán szerepeltek. A 80 versenyzőt felvonultató OB különösen kiemelt verseny volt a fiatalok számára, hiszen idén először rendeznek U 23-as Európa-bajnokságot, amire a mogyoródi verseny volt a válogató. A felnőtt súlycsoportokból hármat sikerült szakosztályunk birkózóinak megnyernie. A 66 kg-ban Losonczi Ottó megállíthatatlanul küzdött, így sorban „kaszabolta le” ellenfeleit. Az elődöntőben a felnőtt válogatott Krasznai Mátéval csapott össze, akivel a 2014-es évben oda-vissza verték egymást. Most, 3-0-s hátrányból sikerült fordítania Ottónak, így végül 3-3-ra győzött és bejutott a döntőbe. Ott, a dunaújvárosi Zellei Áront végül két vállra fektette és megérdemelten vehette át a bajnoknak járó díjat. Szintén remekül birkózott a 75 kg-ban Nagy Péter, aki a felső ágról két könnyed mérkőzéssel jutott a fináléba, ahol látványos emelésekkel győzte le Tompa Miklóst. A 80 kg-ban Kéri Zoltántól is bajnoki aranyat vártunk, meg is kaptuk, miután akció dús mérkőzéseken mindenkit magamögé utasított. Ugyanebben a súlycsoportban Fék Szabolcs két győzelem és egy vereség (Kéri szenvedte el) után bronzérmes lett, akárcsak a legkisebb súlycsoportban Juhász Bence. A 98 kilogrammosok között junior válogatottunk, Mertse Ádám látványos dobásokkal (a szintén ESMTK-s Szarka Bertalant is legyőzve) jutott a döntőbe, ott azonban a BVSC-s Almási jobbnak bizonyult nála, így kénytelen volt beérni az ezüstéremmel. A 85 kg-ban Starosciák Tamás az ötödik helyezésig jutott. Csapatversenyben 36 pontot értünk el, ami toronymagas első helyezést jelentett szakosztályunk birkózói számára.

Nagyobb képekért kattints az adott fotóra!

Vasárnap ugyancsak Tokodon léptünk szőnyegre, ám ezúttal az utánpótlás csapatunk küzdött a lehető legjobb eredményért a 14 csapatos versenyen. Sikerült is elérni, hiszen a Dorogot és a Ceglédet megelőzve ebben a korosztályban is csapatbajnokok lettünk. Utánpótlás bajnokcsapatunk tagjai: Motrinets Vladiszlav, Vasecshin Olekszandr, Szenttamási Tamás, Makula Ramón, Fodor Gergő, Szűcs Balázs, Balogh Miklós, Tóth Bendegúz, Starosciák Adrián, Orosz Tibor, Racolta Eduárd.

Ezen a hétvégén a hazai versenyek mellett külföldön is érdekeltek voltunk, hiszen Sleisz Gabriella és Nagy Mihály a 2. Párizsi Nagydíjon képviselték hazánk és szakosztályunk színeit. Szombaton Misi, a szabadfogású 74 kg-ban versenyzett, ahol görögöt, majd azeri birkózót múlt felül. A továbbiakban sajnos a junior-világbajnok franciát már csak megszorítani tudta, így 4-2-re alul maradt és kiesett a versenyből. Vasárnap Sleisz Gabriellának szoríthattunk, aki a 63 kilogrammosok között próbált szerencsét. Gabi elsőként könnyedén, két vállal verte spanyol ellenfelét, majd technikai tussal kapott ki attól a kínaitól, aki a döntőig menetelt. A vigaszágon azerivel kellett megküzdenie és 2-1-re sikerült is diadalmaskodnia, ám a bronzéremért, már sajnos nem sikerült az újabb bravúr brazil ellenfelével szemben, így ötödik helyen zárta a nagydíjat.

Megjelent: 785 alkalommal