Négy női arany- és két bronzérem Pestszentimrén

2015.03.15 - Az elmúlt hétvégén csak női birkózóink képviselték szakosztályunk színeit. Március 14-én, a pestszentimrei Sportkastélyban két korosztály diákolimpiáján, valamint a kadetok rangsorversenyén léptek szőnyegre, ahol négy aranyérem mellett két bronzérmet is nyertek.

A Pesterzsébeti Birkózó Sportegyesület idén ünnepli 20. évfordulóját, így a hagyományos női versenyét, természetesen ismét megrendezte a Sportkastélyban. A 10-15 éves lányok ezúttal a diákolimpia bajnoki címért versengtek, amiből szakosztályunk hármat is megnyert, illetve két bronzérmet is elhoztunk. A 28 kg-ban Hörcsöki Kamilla remekül küzdött, így súlycsoportjának aranyérmét vehette át, míg ugyanebben a kategóriában László Nikolett a harmadik helyen végzett. A következő két súlycsoportban, a 31 és a 34 kilogrammosoknál is ESMTK-s aranyérem született, amit Matyi Viviennek és Szenttamási Rózának köszönhettünk, akik magabiztos birkózással győzték le mindegyik ellenfelüket. A III. és IV. korcsoportos lányoknál is lett érmünk, méghozzá a 65 kilogrammosoknál Neumann Dominika révén, aki a dobogó harmadik fokára állhatott fel ezúttal.
A diákolimpiával együtt rendezett második kadet női rangsorversenyen Elekes Emesének szurkolhattunk, aki Kecskemét után ismét a dobogó tetején végzett, így bátran kijelenthetjük, hogy a súlycsoport válogatott címeres mezét ebben az esztendőben is ő érdekelte ki.