Egy arany- és négy bronzérem Miskolcról

2015.04.26. - Április utolsó vasárnapján a miskolci egyetemi sportcsarnok három szőnyege adott otthont a felnőtt férfi szabadfogású országos bajnokságnak, valamint a kadet nők utolsó rangsorversenyének. Az ESMTK Birkózó Szakosztályának férfi versenyzői közül hárman is magyar bajnoki bronzot nyertek, míg a rangsorversenyen két női birkózónk is dobogóra állhatott.

Látványos megnyitóünnepséget követően 10 óra 30 perckor megkezdődtek a küzdelmek Miskolc egyetemének sportcsarnokában, ahol két szőnyegen a férfiak, egy szőnyegen pedig a lányok küzdöttek a jobbnál jobb eredményekért. A magyar bajnoki döntőbe sajnos egyik versenyzőnknek sem sikerült bejutni, miután a legkisebbek között Juhász Bencét kecskeméti, a 74 kilogrammosok között Nagy Mihályt és Nagy Pétert csepeli, valamint a 86 kilogrammosok között Rögler Gábort szombathelyi vetélytársa múlta felül. A vigaszági és bronzmérkőzések során azonban Juhász, Nagy Mihály és Rögler is tudott győzni, így három bronzéremmel és egy ötödik helyezéssel zártuk az idei év felnőtt szabadfogású magyar bajnokságát.

3. Rögler Gábor

A női rangsorverseny az utolsó volt a kadetok Európa-bajnokságáig, ahol ezúttal 35 versenyzőnek 50 mérkőzést bonyolítottak le. Szakosztályunkból a 65 kilogrammos Elekes Emese magabiztos birkózással ismét aranyérmet szerzett, így végleg bebiztosította helyét a válogatottban, míg a 49 kilóban Szenttamási Laura négy mérkőzés után a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Megjelent: 716 alkalommal