Sleisz és Nagy bronzérmes az országos bajnokságon

A múlt hétvégi miskolci szabadfogású országos bajnokság után a nőkét és a kötöttfogású birkózókét rendezték meg Szigetszentmiklóson. Tizenegy versenyzőnk közül ketten állhattak a dobogó legkisebb fokára, míg egy ötödik helyezést is szereztünk.

Május 2-án, szombaton délelőtt 10 órától a Magyar Birkózó Szövetség elnöke, Németh Szilárd megnyitóbeszédével kezdődött meg a verseny a gyönyörű Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnokban. Szakosztályunk mindkét szakágban képviseltette magát, igaz, a nők között csak Sleisz Gabriellával. A korábban kétszeres Eb-ötödik Gabi a 63 kilogrammosok között körmérkőzések után két győzelem és két vereséget követően a dobogó harmadik fokára állhatott. A férfiaknál tíz versenyzőnkért szoríthattunk, akik közül az 59 kilogrammosok között Juhász Bence, míg a 75 kilogrammosoknál Nagy Péter birkózhatott bronzéremért. Előbbi pontozással kikapott, utóbbi viszont technikaival győzött, így Peti is bronzérmet vehetett át Komáromi Tibortól, a szövetség szakmai alelnökétől, háromszoros világbajnok birkózótól. Sajnos nem sikerült jól ezúttal a verseny a 66 kg-ban Losonczi Ottónak, a 75 kg-ban Fodor Gergőnek, a 80 kg-ban Kéri Zoltánnak, a 85 kg-ban Racolta Eduárdnak és Starosciák Tamásnak, a 98 kg-ban Mertse Ádámnak, Majoros Árminnak és Vasas Zoltánnak sem, ők helyezetlenül zárták az idei bajnokságot.

Megjelent: 396 alkalommal