Szilágyi Erik két aranyat is nyert a Szumó Eb-n

2015.06.16. – Szakosztályunk fiatal versenyzője, Szilágyi Erik két korosztályban is aranyérmet szerzett a macedóniai Szumó Európa-bajnokságon, ám ezenkívül birkózásban is jelen voltunk nemzetközi porondon, hiszen Mester Milán Németországban versenyzett.

Múlt hétvégén a macedóniai Shtipben rendezték meg a Szumó Európa-bajnokságot, ahol hazánk és egyben szakosztályunk színeit is több korosztályban képviseltette Szilágyi Erik. A mindössze 14 éves Erik, az U 14-es + 75 kilóban és az U 16-os + 90 kilóban sem talált legyőzőre, így mindkettő kategóriában megérdemelten vehette át az Európa-bajnoki aranyat. Fiatal tehetségünk ezenkívül szerencsét próbált az U 18-asok között is, ahol a – 100 kilóban ötödik lett, az U18-as Openen harmadik, valamint az U 18-as csapat tagja volt, akik a második helyezést szerezték meg.

Eriknek a szakosztály nevében szívből gratulálunk!

A hétvégén a szumón kívül birkózásban is versenyezett ESMTK birkózó, hiszen a németországi Luckenwaldeba utazott kadet szabadfogású válogatottunkkal Mester Milán. A 63 kilogrammosok közé mérlegelt Milán súlycsoportjában tovább 25 versenyző állt rajthoz, akik kilenc ország színeit képviseltették. Versenyzőnk az első fordulóban nem lépett szőnyegre, mivel táblára sorsolt, a másodikban azonban már ő is szőnyegre lépett, ellenfele a lengyel Piskorz volt, akit 9-2 arányban győzött le és jutott a legjobb nyolc közé. Ott, a hazai színeket képviselő Schmidt következett, aki 2-0-nál két vállra fektette birkózónkat. Mivel a folytatásban Milán legyőzője nem jutott a döntőbe, ezért számára véget ért a németországi Brandenburg-kupa, 15. lett.

Megjelent: 482 alkalommal