Losonczi Ottó ezüstérmes a junior Európa-bajnokságon

2015.06.28. - A magyar junior birkózóválogatott egyik legeredményesebb birkózója, szakosztályunk kiválósága, Losonczi Ottó lett, aki június 28-án, vasárnap, a kötöttfogású 66 kilogrammosok között fantasztikus birkózással ezüstérmet szerzett. A magyar alakulat egyébként további öt érmet gyűjtött Törökországban.

Mint arról korábban már beszámoltunk, Isztambulban került megrendezésre a 2015. évi junior Európa-bajnokság, aminek szombati és vasárnapi versenynapján a kötöttfogású birkózók képviseltették hazánk színeit. Az ESMTK-ból ifjabb Losonczi Ottó állt rajthoz, aki már szombaton este legyőzte első ellenfelét, hiszen sikeresen bemérlegelt a 66 kilogrammosok közé, ahol 23 versenyző állt rajthoz. Ottó a negyedik legkisebb szám kihúzásával a felső ágra került, így megúszta a vasárnap reggeli selejtezőt. A második fordulóban azonban már ő is szőnyegre lépett, ellenfele az ukrán Artyom Matjas volt. Szakosztályunk fiatalja a tőle megszokott, bátor birkózással kezdett, aminek meg is lett az eredménye, hiszen sorra gyűjtötte a pontokat és végül 7-2-s győzelmet aratott, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé. A negyeddöntőben következett a svéd Andre Isberg, aki az első fordulóban mindössze egy percet töltött a szőnyegen, 10-0-ra verte az izraelit. Ottón azonban nem talált fogást az észak-európai, gyönyörű váll dobással vezetést is szerzett a magyar, majd egy kiléptetéssel tovább növelte előnyét, végül 5-0-ra megnyerte ezt a mérkőzést is. Következett az elődöntő, ahova Ottó már úgy mehetett fel, hogy bármi történik, éremért birkózhat az esti helyosztókon. Ő azonban érhető módon nem elégedett meg a bronzcsatával, hatalmas irammal kezdett bele a fehérorosz Kankov (a nap folyamán lengyel és horvát birkózókat győzött le) elleni elődöntőbe. A munkának meg is lett a gyümölcse, négy pontos váll dobással már az első menetben vezetést szerzett Ottó. A folytatásra sem vett vissza az iramból, tovább hajtotta ellenfelét, aki akciózni próbált, amit Ottó remekül védett és mögé is került. Próbálta levinni, de nem sikerült, ezért inkább gyönyörű négy pontos hátsó alsó emeléssel technikai tusig dobálta ellenfelét, ami egyben a döntőt is jelentette. Hatalmas öröm, kiabálás, ami érthető is, hiszen gyerekkora óta ezekért a pillanatokért küzdött. Pár órás pihenő után jöhetett az esti program, az 55, 66, 84 és 120 kilogrammosok helyosztói. Szakosztályunk fináléja a hatodik mérkőzés volt, ahol az ellenfél a hazai közönség előtt egésznap remek formában (osztrák, német, bolgár és azeri birkózókat győzött le a döntőbe vezető úton) versenyző Cengiz Arslan volt. A mérkőzés előtt már tudni lehetett, hogy Ottónak nem csak a törökkel, hanem a mögötte álló szurkoló táborral és a hazai pálya előnyével is meg kell majd birkóznia az Európa-bajnoki címért. A várakozásnak megfelelően alakult az első menet eleje, hiszen elsőként rögtön a magyart intették, ami nem biztos, hogy teljesen jogos volt, a bírók azonban így látták. A folytatásban már nem lehetett elnézni a török passzív birkózását, ezért 1-1-re módosíttatták az eredményt, így szünetre magyar vezetéssel mentek a mérkőző felek. A második felvonásra Ottó tartotta az iramot, nem fáradt, ám a török is megindult, ezért sajnos Ottót figyelmeztették, majd meg is intették, 2-1 a töröknek. A hátralévő két percben hatalmas hajtás következett, hiszen Ottónak pontot kellett csinálnia. Sajnos egy zónaszéli helyzetben kitolás kísérlete közben Ottó mögé került a török, így 4-1-re átvette a vezetést és megnyerte az Európa-bajnoki aranyat.

Szakosztályunk büszkesége, ifjabb Losonczi Ottó, így fantasztikus ezüstérmet szerzett, ezzel a kötöttfogású válogatott legeredményesebb versenyzője volt Törökországban.

Az ESMTK Birkózó Szakosztálya szívből gratulál Ottónak és ezúton szeretne köszönetet mondani az őt felkészítő válogatott edzőknek, klubedzőknek és edzőpartnereknek!

Megjelent: 905 alkalommal