Négy versenyről harminchat érem múlt hétvégén

2015.09.29.- Ismét nagyon forgalmas hétvégéje volt szakosztályunk fiatal birkózóinak, hiszen szombaton, négy versenyen, köztük a junior kötöttfogású és női országos bajnokságon is versenyeztek. A négy versenyen összesen 36 érmet nyertünk, valamint számtalan negyedik és ötödik helyezettünk lett még. Tatabányán Szenttamási Noémi és Losonczi Ottó országos bajnoki címet szerzett.

Hétről hétre remekelnek birkózóink az ország minden területén. Ezúttal Tatabányán, Budapesten, Dunaharasztiban és Miskolcon is jelen voltunk.

Juniorjaink a kötöttfogású és női országos bajnokságon tíz fővel képviselték szakosztályunk színeit. Köztük négy utánpótlás válogatott birkózóval, akik közül hárman álltak már világverseny dobogóján. A hölgyek között Szenttamási Noémi három mérkőzést könnyedén megnyerve vehette át sokadik országos bajnoki címéért járó díjat, míg Losonczi Ottó a kötöttfogású 66 kilogrammosok között remek birkózással tanúsított mindenkit magamögé. A mieink az aranyérmek mellett további négy bronzérmet, valamint egy ötödik helyezést is begyűjtöttek a több, mint 100 versenyzőt felvonultató bajnokságon. Szakosztályunk a csapatpontversenyekben is dobogóra állhatott, hiszen a női versenyen harmadikak, míg a férfiaknál másodikak lettek.

120 kg: 3. Atkári Tamás

Helyezetlenül zárt: Makula Ramón (66 kg), Lakatos Attila (74 kg), Szarka Bertalan (84 kg).

84 kg: Tóth Bendegúz

120 kg: Atkári Tamás

Az országos bajnokság mellett a fiatalabb korosztály is szőnyegre lépett, sőt, nem is egy helyen, hanem hármon is részt vettek az erzsébetiek. A meghívásos versenyeken gyermek, diák és serdülő korosztályban mérhették össze tudásukat a fiatalok, aminek a visszajelzése abszolút pozitív volt, hiszen számtalan éremmel és helyezéssel térhettek haza birkózóink.