Orosz Tibor kadet országos bajnok Cegléden

2015.10.12. - Nyolc fiatal birkózónk képviseltette magát a múlt hétvégén megrendezésre kerülő kadet kötöttfogású országos bajnokságon, aminek a ceglédi Gál József Sportcsarnok adott otthont. A mieink közül a 100 kilogrammos Orosz Tibor aranyérme mellett további három medált és három ötödik helyezést gyűjtöttünk be. A versenyt a szövetség új rendszerével bonyolították le, így remek körülmények között küzdhettek a versenyzők a tizenegy bajnoki címért.

Orosz Tibor a 85 kilóban négy győzelmet szerzett!

Losonczi Dávid 69 kilóban három győzelemmel és egy vereséggel zárt!

Szenttamási Tamás a 63 kilóban három győzelemmel és egy vereséggel zárt!

Fulai Bence a 85 kilóban két győzelemmel és egy vereséggel zárt!

Szombaton délelőtt 11 órakor kezdetét vette a 2015. évi kadet kötöttfogású bajnokság, ahol tizenegy súlycsoportban 107 birkózó sorakozott fel. Szakosztályunkból nyolcan voltak jelen, ám többen még csak úgynevezett szülői engedéllyel vehettek részt a versenyen, hiszen még csak serdülőkorúak. A küzdelmeken azonban ez nem látszott, mind a nyolcan keményen küzdöttek a jobbnál jobb eredményért, végül ketten, Losonczi Dávid és Orosz Tibor kerültek döntőbe, míg öten a bronzéremért léptek szőnyegre a délutáni programban. Dávidot sajnos meglepte dorogi ellenfele, így ezüstérmes lett, Tibit azonban senki sem tudta kizökkenteni, magabiztos győzelem után sokadik bajnoki címét szerezte meg Cegléden. Alakulatunk végül egy-egy arany- és ezüstérem mellett kettő bronzot és két ötödik helyezést is hazavihetett, így a csapatpontversenyben 26 ponttal a Dorogi NC és a Ceglédi VSE mögött a harmadik helyen zártuk a versenyt.