Két versenyről, kilenc éremmel tértünk haza

2015.10.19. - Diák és kadet birkózóink ezúttal szabadfogásban mérték össze tudásukat a hétvége folyamán. A fiatalabbak rangsorversenyen három arany- , két ezüst- és három bronzérmet szereztek, valamint további két ötötdik helyezéssel a csapatpontverseny élén végeztek. Az idősebbek országos bajnokságon birkóztak, ahol egy bronzérmet és egy ötödik helyezést gyűjtöttek be.

Diák I-es szabadfogású rangsorverseny, Orosháza

Az év első diák I-es szabadfogású rangsorversenyének az orosházi Eötvös Sportcsarnok adott otthont, ahol több, mint kétszáz fiatal mérte össze tudását. A hatalmas létszámú versenyen tizenöt erzsébeti birkózó is részt vett, akik közül Takács Zsoltot, Tösmagi Attilát és Németh Milánt senki sem tudta legyőzni a nap folyamán. Egy-egy győzelemre volt csak az aranyéremtől Nagy Dániel és Kekenj Norbert is, ám végül mindketten az előkelő ezüstérmet vehették át, míg Molnár Botond, Varsányi László és Birtalan Bendegúz révén három bronzérmet is szereztünk Orosházán. Fiataljaink újabb remek teljesítményének köszönhetően a csapatpontversenyben ismét az élen végzett csapatunk, megelőzve az FTC-t és a Törökszentmiklóst.

- Csapatpontverseny -

Aranyérmeseink: Takács Zsolt (35 kg), Tösmagi Attila (42 kg), Németh Milán (46 kg).
Ezüstérmeseink: Nagy Dániel (38 kg), Kekenj Norbert (58 kg).
Bronzérmeseink: Molnár Botond (50 kg), Varsányi László (54 kg), Birtalan Bendegúz (63 kg).
Ötödik helyezettjeink: Szenttamási Róza (38 kg), Fige László (50 kg).
Kiesett versenyzőink: Nagy Roland (35 kg), Mészáros Róbert (46 kg), Nagy Márton (46 kg), Ecseki József (54 kg), Kádár Balázs (76 kg).

Kadet szabadfogású országos bajnokság, Csepel

Kadet korcsoportú versenyzőink a szabadfogású országos bajnokságon képviseltették szakosztályunk színeit. Bár a fogásnemben leginkább csak Mester Milán jártas, hiszen az idei évben ő ölthette magára Magyarország címeres mezét, ám sajnos egy peches sérülés miatt kénytelen volt feladni a versenyt, akárcsak a szintén 69 kilós Losonczi Dávid is, aki az elődöntőben összefejelt ellenfelével, így valószínűleg kisebb agyrázkódást kaphatott, végül ötödik lett. Érmet nyert azonban Szőke Alex, aki a 85 kilogrammosok között menetelt, ám a súlycsoport válogatottjától 9-0-s vereséget szenvedett, a harmadik helyért azonban könnyedén győzött, így bronzérmet vehetett át Csepelen. A bajnokságon Molnár Tamás is szőnyegre lépett az ESMTK színeiben, helyezetlenül zárt.

Bronzérmesünk: Szőke Alex (85 kg).
Ötödik helyezettünk: Losonczi Dávid (69 kg)
Kiesett versenyzőink: Mester Milán (69 kg), Molnár Tamás (76 kg).