Hazai és nemzetközi porondon is versenyezetünk

2015.10.26. - Az őszi szünet kezdeteként versenyzőink három hazai és egy nemzetközi versenyen vettek részt, ahol összesen huszonhárom érmet nyertek fiataljaink. A szentesi diákolimpia és serdülő rangsorversenyen mellett, a büki nemzetközi versenyen is részt vettek birkózóink, míg Tóth Bendegúz Törökországban képviselte hazánk és szakosztályunk színeit.

Szabadfogású II. korcsoportos diákolimpia, Szentes

Ismét mozgalmas hétvégén vannak túl szakosztályunk birkózói, hiszen már csütörtökön, a szentesi diákolimpián szőnyegre léptek II. korcsoportos versenyzőink. A szabadfogású versenyen tizenhárom birkózónk képviselte az ESMTK színeit, akik közül a 35 kilogrammos Takács Zsolt, harmincöt birkózó közül fantasztikus aranyérmet szerzett. Szintén jól teljesített, ám “csak” a bronzéremig jutott ezúttal Bakk Noel, Ónodi Sándor és Tarjányi Tamás is, míg épphogy csak lecsúszott a dobogóról, így ötödik lett Nagy Roland, Kosovics Márton és Nagy Márton is.

Aranyérmesünk: Takács Zsolt (35 kg)
Bronzérmeseink: Bakk Noel (35 kg), Ónodi Sándor (54 kg), Tarjányi Tamás (63 kg).
Ötödik helyezettjeink: Nagy Roland (35 kg), Kosovics Márton (42 kg), Nagy Márton (46 kg).
Kiesett versenyzőink: Barna Dávid (35 kg), Mányik Dávid (35 kg), Kovács Olivér (38 kg), Bucioaca André (42 kg), Réfi Hunor (42 kg), Kellner Gergő (50 kg).

Serdülő szabadfogású rangsorverseny, Szentes

A diákolimpiát követő napon, pénteken, már a serdülők küzdöttek az év első szabadfogású rangsor keretein belül.  Ebben a korosztályban tíz birkózónknak szurkolhattunk, akik közül Szőke Alex a 85 kilogrammosok győztese lett, míg Tösmagi Attila a 42 kg-ban ezüstérmes lett, Németh Milán és  Szilágyi Erik pedig bronzérmet vehetett át. A rangsorversenyen ötödik helyezettünk is lett, hiszen Bagosi Jánost ezúttal a 100 kilogrammosoknál kikapott a bronzcsatában.

Aranyérmesünk: Szőke Alex (85 kg)
Ezüstérmesünk: Tösmagi Attila (42 kg)
Bronzérmeseink: Németh Milán (46 kg), Szilágyi Erik (100 kg).
Ötödik helyezettünk: Bagosi János (100 kg)
Kiesett versenyzőink: Varga Raul (54 kg), Kreisz Ádám (58 kg), Birtalan Bendegúz (58 kg), Mohl Richárd (69 kg), Hevesi Csongor (69 kg).

Gyermek és diák szabadfogású nemzetközi verseny, II. Bükfürdő Kupa, Bük

A szentesi megmérettetések után, szombaton, már Bükön volt jelen szakosztályunk legfiatalabb szekciója, hiszen második alkalommal rendezték meg a nemzetközi Bükfürdő Kupát. A gyermek és diák szabadfogású versenyen tizenhat versenyzőnknek drukkolhattunk, akik közül tízen aranyérmet vehettek át a dobogó tetején, míg három ezüst mellett egy bronzot és egy ötödik helyezést is elhoztak fiataljaink. A több, mint 100 versenyzőt felvonultató közepes erősségű viadalon szakosztályunk a Haladás VSE mögött a másik helyezést szerezte meg a csapatpontversenyben.

Aranyérmeseink: Fige Levente (24 kg, gyermek I.), Farkas Zsombor (26 kg, gyermek I.), Olasz Bende (28 kg, gyermek I.), Zóka Zétény (30 kg, gyermek I.), Felkai Balázs (33 kg, gyermek I.), Matyi Vivien (35 kg, diák I.), Barta Dominik (36 kg, gyermek I.), Kosovics Márton (40 kg, gyermek I.) Fige László (50 kg, diák I.), Kosovics Ádám (42 kg, diák II.)
Ezüstérmeseink: Jász Bálint (24 kg, gyermek I.), Farkas Márk (26 kg, gyermek I.), Kádár Zsombor (30 kg, gyermek I.).
Bronzérmeseink: Vincze Benedek (33 kg, gyermek I.)
Ötödik helyezettünk: Kádár Balázs (76 kg, diák I.)
Hetedik helyezettünk: Kornfeld Patrik (36 kg, gyermek I.)

Junior szabad- és kötöttfogású Köztársaság Kupa, Törökország, Isztambul

A hazai versenyek mellett ezúttal a nemzetközi porondon is érdekeltek voltunk, hiszen a junior válogatottal Törökország fővárosában versenyzett Tóth Bendegúz. A szabadfogású 84 kilogrammos birkózó nagyon népes súlycsoportba mérlegelt, hiszen összesen ötvenketten próbáltak szerencsét ebben a kategóriában. Bendének a harminckettő közé jutásért kellet elsőként szőnyegre lépnie, ahol hazai versenyzővel szemben 10-0-ra tudott diadalmaskodni, amit sikerült átmentenie a második fordulóra is, hiszen ismét technikai tussal nyert török birkózóval szemben. A harmadik fordulóban már jóval erősebb orosz versenyző jutott Tóthnak, aki később a versenyt is megnyerte. Bendét szoros mérkőzésen, 7-4-re győzte le, ám birkózónk a vigaszágon, majd a bronzmérkőzésen is technikai tussal nyert, így a harmadik helyen zárta a 2015. évi Köztársaság Kupát Isztambulban.

Megjelent: 682 alkalommal