Három bajnokunk is lett serdülő szabadfogásban

2015.11.30. - November utolsó hétvégéjén, Püspökladány Városi Sportcsarnokában rendezték meg a 2015. évi serdülő szabadfogású országos bajnokságot. Szakosztályunk tíz versenyzője közül öten döntőbe jutottak, közülük hárman bajnoki címet ünnepelhettek.

Az idei serdülő rangsorverseny és a IV. korcsoportos diákolimpia eredményei alapján, tíz versenyzőnk szerzett indulási jogot a múlt szombati országos bajnokságra. A tizenhárom súlycsoportos korosztályos bajnokságon 151 birkózó, három szőnyegen mérhette össze tudását, ahol birkózóink remek teljesítményt nyújtottak, hiszen öt súlycsoportban is aranyéremért léphettek szőnyegre. Döntőbe jutott, végül három győzelem után bajnok lett a 42 kilogrammos Tösmagi Attila, négy győzelemmel a 69 kilogrammos Losonczi Dávid, valamint szintén négy győzelemmel a 85 kilogrammos Szőke Alex. A fináléban vereséget szenvedett, így az előkelő ezüstérmet vehette át a 46 kilóban Németh Milán, a 76 kilóban pedig Molnár Tamás. A bronzmérkőzések során négy versenyzőnknek drukkolhattunk, akik közül Nagy Róbert tussal, Szilágyi Erik pedig technikai tussal tudott diadalmaskodni, míg Kreisz Ádám és Bagosi János azonban kikapott, így ők ötödikek lettek .

Szakosztályunk így ezúttal három arany- , két ezüst- és két bronzérem mellé két ötödik helyezést is szerzett, ami a csapatpontversenyben a második helyre volt elég!

Aranyérmeseink: Tösmagi Attila (42 kg), Losonczi Dávid (69 kg), Szőke Alex (85 kg).

Ezüstérmeseink: Németh Milán (46 kg), Molnár Tamás (76 kg).

Bronzérmeseink: Nagy Róbert (50 kg), Szilágyi Erik (100 kg).

Ötödik helyezettjeink: Kreisz Ádám (58 kg), Bagosi János (100 kg).

Kiesett versenyzőnk: Varga Raul (54 kg).

Megjelent: 670 alkalommal