Hazai és nemzetközi porondon is jeleskedtünk

2015.12.07. - Az év vége felé érkezve sem lazsálnak az ESMTK Birkózó Szakosztály kiváló versenyzői. Magyarországon diák bajnokságon hatot, Romániában kadet nemzetközi versenyen hármat, míg Lengyelországban női nemzetközi versenyen két érmet gyűjtöttek be tehetséges birkózóink. A 2015-ös év versenyei ezzel véget értek.

A mikulás újabb szépen csillogó érmeket hozott szakosztályunk számára. Pontosabban nem is a mikulás, hanem fiatal birkózóink, hiszen december első hétvégéjén három versenyen is felmérhették év végi tudásukat. A kaposvári diák bajnokság mellett csapatunk a szomszédos Romániába küldött kadet kötöttfogású birkózókat, míg a válogatott színeiben Lengyelországban is jeleskedni tudtak hölgyeink.

Diák I-es szabadfogású országos bajnokság, Kaposvár

A szövetség hivatalos versenynaptárjának utolsó versenyét, a diák I-es szabadfogású országos bajnokságot Kaposváron rendezték, ahova az októberi rangsorverseny és novemberi diákolimpiáról kilenc versenyzőnk kvalifikálta magát. A megmérettetésen tizennégy súlycsoportban, százötven egy fiatal csapott össze a bajnoki címekért, amik közül hármat szakosztályunk birkózói, nevezetesen a 42 kilogrammosTösmagi Attila, a 46 kilogrammos Németh Milán és az 54 kilogrammos Varsányi László szereztek meg. A bajnoki címek mellett további négy versenyzőnk kisdöntőt, azaz bronzmérkőzést vívhatott Kaposváron, közülük Fige László, Birtalan Bendegúz és Mohl Richárd tudott diadalmaskodni, így éremmel zárhatták a 2015-ös évet, míg Kádár Péter az ötödik helyezést szerezte meg a diákok versenyén. Szakosztályunk a csapatpontversenyben harminchárom pontot gyűjtött össze, így az első helyen végezett, megelőzve a Dorogot és a Ferencvárost is.

Aranyérmeseink: Tösmagi Attila (42 kg), Németh Milán (46 kg), Varsányi László (54 kg).

Bronzérmeseink: Fige László (50 kg), Birtalan Bendegúz (58 kg), Mohl Richárd (69 kg).

Ötödik helyezettünk: Kádár Péter (76 kg).

Kiesett versenyzőink: Molnár Botond (50 kg), Ecseki József (54 kg).

Kadet kötöttfogású nemzetközi verseny, Románia, Szatmárnémeti

A hazai bajnokság mellett kadet birkózóink Romániában képviselték hazánk és szakosztályunk színeit. Három kiváló versenyzőnk a magyar-román határ mentén fekvő Szatmárnémetiben próbálták ki magukat, ahol nemzetközi versenyt rendeztek a korosztály kötöttfogású birkózói számára. Három versenyzőnk közül mind a hárman dobogóra állhattak, így első helyezett lett a legnehezebbek között Orosz Tibor, második helyezettként tért haza a 69 kilogrammos Losonczi Dávid, míg harmadik lett a 85 kilogrammosoknál Szőke Alex.

Aranyérmesünk: Orosz Tibor (100 kg), ezüstérmesünk: Losonczi Dávid (69 kg), bronzérmesünk: Szőke Alex (85 kg).

Kadet és felnőtt női nemzetközi verseny, Lengyelország, Czarny Bór

Ezen a hétvégén nem csak a fiaink, hanem hölgyeink is a határon túl mutathatták meg legjobb tudásukat. A magyar válogatott színeiben két versenyzőnknek szurkolhattunk a lengyelországi Czarny Bórban megrendezett nemzetközi viadalon. A kadet korosztály 65 kilogrammosai között többszörös válogatottunk, Elekes Emese ismét legyőzhetetlen volt, négy mérkőzést megnyerve megérdemelten állhatott a dobogó tetejére, míg a felnőttek között szárnyait bontogató Szenttamási Noémit két győzelem után, csak a fináléban tudták legyőzni, így az előkelő ezüstérmet vehette át a verseny eredményhirdetésénél. A megszerzett arany- és ezüstéremmel birkózóink hozzájárultak, hogy Magyarország a csapatpontversenyben a harmadik helyén végezzen.

Aranyérmesünk: Elekes Emese (65 kg), ezüstérmesünk: Szenttamási Noémi (53 kg).

Megjelent: 527 alkalommal