Diák I-es bajnokságon és két nemzetközi versenyen birkóztunk

2019.05.20. - Összesen három viadalon volt érdekelt szakosztályunk május harmadik hétvégéjén. A diák I-es korosztály Gyomaendrődön küzdött a szabadfogású országos bajnoki címekért, míg a serdülők Horvátországban, a kadetok pedig Szerbiában jeleskedtek. A hétvége mérlege: 5 arany-, 4 ezüst- és 2 bronzérem!

A gyomaendrődi országos döntőre a területi bajnokságokról összesen 261 birkózó kvalifikálta magát, köztük 12 erzsébeti birkózópalánta is. Tehetségeink közül többen remekül küzdöttek mérkőzéseik során, aminek az eredménye az érmek színében és számában is visszaigazolódott.

Szakosztályunk négy bajnoki döntőben is érdekelt volt vasárnap, ennek a felét meg is nyerték versenyzőink. Nem talált legőzőre ugyenis a 32 kilogrammos Farkas Zsombor, valamint a + 85 kilogrammos Kis Mátyás sem. Mindketten megérdemelten lettek ismét országos bajnokok.

Ugyancsak szépen küzdött, ám a döntőben sajnos nem tudott diadalmaskodni Kovás Barnabás és Felkai Bendegúz sem, előbbi a 42, utóbbi a 46 kilogrammos kategória második helyezésével kénytelen beérni.

Az arany- és ezüstérmek mellett Olasz Bende és Kosovics Márton révén két bronzérmet is bezsebelt a Fék Szabolcs és Mertse Ádám irányított különítményünk, valamint további két ötödik helyezéssel a csapatpontversenyt is megnyerte fiatal csapatunk.

Kiesett: Jász Bálint, Fábián Barna, Vincze Benedek, Máltsik Zsombor

A serdülő válogatott színeiben a horvát Ludbregben léptek szőnyegre serdülő kötöttfogású és női birkózóink. A 16 ország, több, mint 500 birkózóját felvonultató viadalon a hölgyeknél a 42 kilogrammos László Nikolett sikerének örülhettünk, ugyanis a népes mezőnyben mindegyik ellenfelét legyőzve a dobogó legfelső fokára állhatott fel.

Ugyanez elmondható a kötöttfogású 52 kilogrammosoknál versenyző Takács Zsoltra is, aki szintén aranyérmet vehetett át a rangos nemzetközi versenyen, ezzel hozzájárulva a csapatpontverseny első helyéhez. Egy kategóriával feljebb Kovács Olivér is döntőbe került, ott azonban alul maradt, ezüstérmes lett.

A serdülők mellett a fiatalabb korosztály is szerepet kapott Ludbregben, így a diák I-esek között tehetséges birkózónk, László Mózes is szőnyegre léphetett, sőt, a 33 kilogrammosok között végül aranyérmet szerzett.

Serdülő eredményeink:

42 kg: 1. László Nikolett

52 kg: 1. Takács Zsolt
57 kg: 2. Kovács Olivér

(diák I.) 33 kg: 1. László Mózes

Az olimpiai ezüstérmes Fodor Zoltán irányításával Magyarország kadet kötöttfogású csapata is képviseltette magát a 2019. évi Refik Memisevics Brale-emlékversenyen, Szabadkán. A vajdasági nemzetközi viadalon szakosztályunkat a 110 kilogrammos Bazsó Adolf képviselte. Birkózónk a legnehezebbek között csak a fináléban maradt alul, így az előkelő második helyen zárta az emlékversenyt.