Molnár Tamara és Soltész Patrik is országos bajnok

2024.06.03. – Három országos bajnokság mellett két nemzetközi versenyen is részt vettek fiataljaink június első hétvégéjén. A hétvége mérlege: 2 arany-, 2 ezüst- és 6 bronzérem!

Sűrű hétvégével indult szakosztályunk számára a június, hiszen két nap alatt összesen öt versenyen vettünk részt fiataljainkkal.

A serdülőkorú srácok néhány héttel a korosztály Európa-bajnokságát követően Cegléden, a kötöttfogású országos bajnoki címekért léptek szőnyegre. Növendékeink közül végül a kontinensbajnokságon ötödik Soltész Patrik szerzett országos bajnoki címet a 85 kilogrammosok között, de egy ezüst- és négy bronzérmet is nyert csapatunk, amely így összesítésben az élen zárt.

85 kg: 1. Soltész Patrik
Kiesett: Váradi Schüszter Alexander (41 kg), Erszény Csanád (48 kg), Vinklárik Dominik (57 kg), Gerhauser Vilmos (57 kg), Zalányi Botond (75 kg), Balogh Bence (+ 85 kg).

received 767232471909184 másolatMindeközben az U17-es és U20-as válogatottban is érdekelt volt szakosztályunk, hiszen Kertész Dominik a horvátországi Porecben, a László testvérek pedig a romániai Bukarestben birkóztak.

Dominik a 80 kilogrammosok között remekül küzdött, bronzérmet szerzett a kilenc országot felvonultató nemzetközi versenyen, míg Mózi épphogy lecsúszott a dobogóról, ötödik lett a 63 kilogrammos súlycsoportban.

Porecben elért eredményünk:
80 kg: 3. Kertész Dominik

Bukarestben elért eredményeink:
63 kg: 5. László Mózes
Kiesett: László Nikolett (55 kg).

A nyár első hétvégéjén a lányok sem maradhattak ki a versenyzésből, az U11-ese és U13-asok Szigetváron mérték össze tudásokat az országos bajnokságon. Szakosztályunk a két korosztályban összesen három érmet, egy-egy aranyat, ezüstöt és bronzot nyert Baranya vármegyében. Az országos bajnoki címet Molnár Tamara érdemelte ki, miután mindhárom ellenfelét magabiztosan győzte le az 54 kilogrammosok között.