×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 186

Szf. diákolimpia, Cegléd - 2012.05.25-05.26.

Cegléden került megrendezésre a diák II. korcsoportú szabadfogású diákolimpia. A verseny célja a korcsoportos diákolimpiai cím elnyerése volt. 52 szakosztály, 216 indulóval nevezett a versenyre. Súlycsoportonként 20-28 versenyző mérlegelt. Az ESMTK Birkózó szakosztályt 6 versenyző képviselte: Nagy Róbert (29 kg), Mányik Adrián (32 kg), Kreisz Ádám (35 kg), Molnár Botond (35 kg), Varga Raul (38 kg), Szilágyi Erik (+ 69 kg).

Nagy Róbert az egyik újonc versenyzőnk. Annak ellenére, hogy 5 hónapja kezdett el birkózni, nagyon sok akciót láthattunk tőle, 5. helyezést ért el, amivel így is meg vagyunk elégedve.

Mányik Adriánnak még nagyon sokat kell fejlődnie, sajnos nem sikerült dobogós helyezést elérnie, kiesett a versenyből.

35 kg-os súlycsoportban Kreisz Ádám, és Molnár Botond képviselte Szakosztályunkat, ők már rutinos versenyzőnek számítanak. Ádám nagyon ígéretes tagja szakosztályunknak, bár nagyon váltakozó a teljesítménye. Ádám 3. helyezést ért el, ami nagyon szép eredmény.

Varga Raul is a rutinos versenyzőink közé tartozik. Egy vereség után a 3. helyet szerezte meg. Ez jó eredmény, de lehetett volna eredményesebb is, ha Raul elhiszi, hogy az ellenfele is verhető. Reméljük, hogy a Magyar Bajnokságon vissza tudunk vágni.

Szilágyi Erik 3 hónappal ezelőtt lépett először birkózó szőnyegre, és máris ezen a rangos versenyen bronzérmet szerzett.