×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 186

Serdülő szf. Országos Bajnokság, Csepel – 2012.06.02.

A 100 éves jubileumát ünneplő Csepeli Birkózó Club rendezte meg az idei év serdülő szf. Országos Bajnokságát. A verseny célja természetesen a Magyar Bajnoki cím megszerzése volt. Szakosztályunkat 5 fő (Szenttamási Tamás 38 kg, Mester Milán 42 kg, Szűcs Balázs 58 kg, Takács János 58 kg, Racolta Eduárd 69 kg) képviselte ezen a versenyen.

38 kg-ban Szenttamási Tamás engedménnyel indulhatott, első meccsét a súlycsoport egyik favoritjával kezdte. Hatalmas mérkőzésen, három menetben legyőzte ellenfelét. Végig magabiztosan, hideg fejjel birkózott, amit a döntőben sajnos nem sikerült megismételnie. Tomi minimális különbséggel ugyan, de alul maradt, 2. helyezést ért el.

42 kg-ban Mester Milán is csak engedménnyel indult. Milán sajnos rosszul birkózott, de így is meg volt az esély arra, hogy a döntőbe jusson. Ismét örök riválisával, Lévai Tomival került szembe. Mind a Magyar Bajnokságon, mind a Diákolimpián Milán győzedelmet aratott Lévai Tomival szemben, taktikus, magabiztos birkózással. Ezen a versenyen azonban Lévai Tomi győzött. Milán a bronzéremért való küzdelemben szintén alul maradt, így 5. helyezést ért el.

58 kg-os súlycsoportban Szűcs Balázs és Takács János képviselte az ESMTK-t. Szűcs Balázsnak még elég sok a hiányossága, neki nem sikerült helyezést elérnie, kiesett a versenyből. Takács Jani szintén kiesett a versenyből. Mellette szól, hogy bár igen tehetséges birkózó, csak későn kezdett el birkózni, és ez még megmutatkozik a versenyeken.

69 kg-ban Racolta Eduárd az előcsatározások során nagyon jól és látványosan birkózott. A döntőben azzal a csepeli birkózóval került szembe, akivel a diákolimpián találkozott a fináléban. Egy látványos dobás után, amit Edu indított, nem figyelt eléggé a hídlezárásra és onnan visszatámadott az ellenfél. Edunak beszorult a keze, amiből hatalmas erőfeszítések árán ugyan, de kiszabadult , és onnantól nem volt megállás. Edu megszerezte a nap első, és egyetlen Magyar Bajnoki címét.

Megjelent: 1167 alkalommal