×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 193

Sikeres hétvége Szigetszentmiklóson

Március 15-én, délelőtt 10 órától, a Szigetszentmiklósi Városi Sportcsarnok három szőnyegén egyszerre kezdődött meg a serdülők első, a felnőttek második kötöttfogású rangsorversenye. A két korosztályban összesen 209 birkózó lépett szőnyegre, ebből természetesen több mint a háromnegyede (160 fő) a serdülők között, míg a maradék 49 a felnőtteknél birkózott az Európa-bajnoki indulásért. Szakosztályunk a fiatalok között négy arany-, három ezüst- és három bronzérmet szereztek, míg felnőttben egy ezüstérem jutott ezúttal. A serdülő csapatversenyben a Dorogi NC-t és a Ceglédi VSE-t megelőzve aranyérmesek lettünk!

A serdülők között tizenegy súlycsoportból négy aranyérmet szakosztályunk birkózói nyertek meg!

Szép, kulturált környezetben, ám bonyolult rendezéssel indult el a serdülő és felnőtt rangsorverseny Szigetszentmiklóson. Az idősebb korosztály birkózói között több körmérkőzés is volt, így két forduló erejéig két szőnyegen zajlottak a küzdelmeik, addig a serdülők egy küzdőtéren birkózhattak, majd fordult a kocka, a felnőtt verseny egy szőnyegen ment végbe, míg a serdülők kettőre, majd háromra váltottak. Két kategóriában voltunk érdekeltek a felnőtt korosztályban. Az eredetileg junior 96 kilogrammos Mertse Ádám ezúttal 130 kilóban próbált szerencsét, ami végül kiderült, jó döntés volt, hiszen a hét fős mezőnyben ezüstérmet szerzett. Ádám elsőként technikai tussal győzte le a tavalyi junior Európa-bajnokság ötödik helyezettjét, Pap Arnoldot, majd 6-1 arányban múlta felül a Vasasos Egervári Lászlót az elődöntőben. A fináléban a junior-világbajnok Lám Bálint ellen sokáig dicséretesen állt a lábán Mertse, ám a kor, súly és ezáltal erő fölényben lévő Lám, a második felvonásban végül két vállra fektette birkózónkat, aki ezzel az előkelő ezüstérmet szerezte meg a nehézsúlyban. Ádámon kívül a 71 kilogrammos Lakatos Attilának is szurkolhattunk. Ő a későbbi győztes Korpásitól kapott ki, majd a bronzéremért a zalaegerszegi Tompától kapott ki szoros mérkőzésen.

Mertse Ádám a felnőtt 130 kilóban lett ezüstérmes!

A fiatalok versenyében sokáig lassan zajlottak a mérkőzések, ám a felnőttek végeztével három szőnyegre osztották ki a 11 súlycsoportot. Szakosztályunk birkózói végül 10 érmet gyűjtöttek össze, valamint két ötödik helyezést is szereztek. A 38 kilóban Nagy Róbert, az 50 kilóban Losonczi Dávid, a 69 kilóban Szőke Alex, míg a 85 kilóban Orosz Tibor nem talált legyőzőre, így megérdemelten állhattak a dobogó tetejére és vehették át az első helyezettnek járó érmet és strandbelépő ajándékutalványt. Három birkózónk a döntőben maradt alul dorogi ellenfeleikkel szemben. A 63 kilogrammos Porcsin Kálmán Takács Istvántól, Balogh Miklós a 76 kiló döntőjében Vátzi Rolandtól, míg a 100 kilósok között Szilágyi Erik Kismóni Botondtól szenvedett ezúttal vereséget. A serdülők első rangsorversenyén többen bronzéremért is küzdöttek, ahol végül diadalmaskodni Szenttamási Tamás (46 kg), Bak Gergely (63 kg) és Fulai Bence (76 kg) tudott. Az ötödik helyen Kreisz Ádám (46 kg) és Károlyi János (76 kg) végeztek.

A serdülő versenyen Porcsin Kálmán, Balogh Miklós és Szilágyi Erik lett második helyezett!

Szenttamási Tamás, Bak Gergely és Fullai Bence bronzérmet szereztek a serdülők első rangsorversenyén!

Megjelent: 650 alkalommal