×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 193

Kadetban három, felnőttben egy aranyérem

A Fáy utcai Vasas-edzőcsarnokában úgynevezett elcsúsztatással rendezték a kadet szabadfogású és női valamint felnőtt szabadfogású birkózók rangsorversenyét. A kadet korosztály első felvonása már február közepén, Kecskeméten megvolt, míg a felnőtteknek ugyanakkor rendezte szakosztályunk a válogató versenyt. Utóbbi korosztályban ezúttal már a súlycsoportok első emberei is szőnyegre léptek. Szakosztályunk a délelőtti versenyen Elekes Emese, Tóth Bendegúz és Atkári Tamás aranyérmének örülhetett. Délután pedig Nagy Mihály állhatott ismét a dobogó tetejére.

Kadet nőiben Elekes Emese (70 kg), a fiúknál Tóth Bendegúz (76 kg) és Atkári Tamás (85 kg), míg a felnőtteknél Nagy Mihály (74 kg) szerzett aranyérmet a Vasasban rendezett rangsorversenyeken!

A női verseny egy, míg a másik kettőn a szabadfogású kadetok küzdöttek szombaton 10 órától. A nőknél sajnos csak mindössze 25 induló volt, köztük két pesterzsébeti birkózó is. A kisebbik a 46 kilóban versenyző Szenttamási Laura volt, akinek egy ellenfele volt, a korábban már válogatott címeres mezt szerző tatabányai Réczi Bianka. Laura mindent megtett a győzelem érdekében, ám ezúttal a rutin döntött Réczi javára, így a második helyen végzett versenyzőnk. Szintén érdekeltek voltunk a női 70 kilóban, ahol Elekes Emese két mérkőzést nyerve állhatott a dobogó tetejére és ezzel hatalmas lépést tett meg a válogatottságért.

Szenttamási Laura a 46 kilogrammosok között lett második helyezett!

A fiúk között is büszkélkedhetünk eleget, hiszen a 76 kilóban Tóth Bendegúz, az ugyancsak ESMTK-s Fodor Gergőt (aki végül bronzérmes lett) is legyőzve lett első helyezett, valamint egyel feljebb Atkári Tamás a döntőben csapattársát, Orosz Tibort múlta felül.

Fodor Gergő (76 kg) bronz-, Orosz Tibor (85 kg) ezüstérmet nyert!

A felnőttek versenyét délután 14 órától kezdték meg, ahol finn és szlovák birkózók bővítették a mezőnyt. Szakosztályunk rutinos birkózóinak két érmet sikerült begyűjtenie. A 74 kilogrammosoknál Nagy Mihály ismét nyert, miután rögtön az első mérkőzésen legyőzte szombathelyi riválisát, Molnár Bálintot (idén már harmadjára), majd a döntőben a törökszentmiklósi Czimre Dánielt is könnyedén múlta felül technikai tussal. Misi már a február 15-ei válogatón is aranyérmes lett, akkor, olimpiai- világ- és Európa-bajnoki bronzérmesünk, Hatos Gábor Iránban edzőtáborozott, így nem tudott részt venni azon a versenyen, ám a Vasasba érthetetlen okok miatt nem indult el.
Bronzérmes lett Rögler Gábor egy kategóriával feljebb, miután az első fordulóban sajnos nem sikerült az újabb bravúr a csepeli Gyurits Gergely ellen, aki végül döntős lett, így Rögi a vigaszágon folytathatta, ahol remek menetelés után, a bronzéremért a szlovák Tiefenbachot is legyőzve állhatott a dobogó legkisebb fokára a 86 kilogrammosok versenyében.

Minden versenyzőnknek gratulálunk a sikerekhez!

Megjelent: 592 alkalommal