×

Figyelmeztetés

JUser: :_load: Nem tölthető be a következő azonosítószámú felhasználó: 193

Négy diákolimpiai bajnok Pesterzsébeten

Két leány korcsoportban rendeztek diákolimpiai döntőket Pesterzsébeten a sportpalotában.  A fiatal birkózópalánták bajnoksága mellett kadet, junior és felnőtt korosztálynak is rendeztek rangsorversenyt, ám ott sajnos nagyon kevesen mérlegeltek. Szakosztályunkból a diákolimpián négyen is győzni tudtak.

A II-III. korcsoportban 91 birkózót számláltak. Versenyzőink közül a legkisebb kategóriában Matyi Vivien révén szereztük az első diákolimpiai bajnoki címünk Pestszentimrén. Vivi három győzelmet szerzett hétvégén. A döntőben Hörcsöki Kamillát múlta felül, aki szintén szakosztályunk birkózója, aki ezzel ezüstérmes lett. Két súlycsoporttal feljebb, a 34 kilóban Szenttamási Róza hatalmas fölénnyel győzte le ellenfeleit. A tizenhárom fős mezőnyben Róza kettőt nyert két vállal, míg a fináléban technikai tussal diadalmaskodott és állhatott a dobogó legmagasabb fokára. Szintén aranyérmet szerzett a 65 kilogrammosok között Neumann Dominika, aki a körmérkőzések során hármat is megnyert. Ebben a korosztályban még Baján Benita képviselte szakosztályunk színeit. Ő a negyedik helyen végzett az 56 kilóban.

Az idősebbeknél (III-IV. korcsoport) egy érem született, de az bajnoki címet ért. A 65 kilóban Elekes Emese magabiztos birkózással jutott döntőbe, ahol 6-6-nál két vállra fektette ferencvárosi ellenfelét és ezzel diákolimpiai bajnok lett.

A fiatalok versenyével együtt zajlottak a kadet, junior és felnőtt rangsorversenyek is. Itt a kadetoknál voltunk csak érdekeltek, Szenttamás Laura és Elekes Emese révén. A 46 kilós Szenttamási súlycsoportjába három birkózó mérlegelt, akik közül egyet tudott felülmúlni Laura, így ezüstérmet szerzett, akárcsak a 70 kilóban Emese, aki szintén második lett.

Megjelent: 765 alkalommal