Orosz és Tóth a Világ Sport Fesztivál győztesei

Külföldön is megállíthatlanok versenyzőink! Tóth Bendegúz ismét döntőt birkózott, ám ezúttal aranyérmet nyert nemzetközi porondon, a kadet-világbajnokság fő próbáján, Ausztriában, míg Orosz Tibor a serdülők között állhatott a dobogó tetejére. A hagyományos megmérettetésen közel tíz ország birkózói léptek szőnyegre.

Július első hétvégéjén, a kadet-világbajnokság előtt két héttel szerzett aranyérmet Tóth Bendegúz, szabadfogású 85 kilogrammos birkózónk. A májusban kadet Európa-bajnoki ezüstérmet szerző Bendegúz válogatott társaival együtt, már hetek óta Szigetszentmiklóson edzőtáborozik. Napi három edzéssel készülnek a július közepére esedékes kadet-világbajnokságra, aminek a szlovákiai Snina ad otthont. Bende Ausztriában, a Világ Sport Fesztiválon kimagasló birkózással szerezte meg súlycsoportjának aranyérmét, ami az ukrajnai ezüstérem után újabb pozitív mutató.
Eggyel fiatalabb korosztályban, a serdülőknél is lett aranyérmesünk, Orosz Tibor révén, aki Bendegúzhoz hasonlóan a 85 kilóban volt ismét verhetetlen. A diák I-es korosztályban is volt ESMTK-s versenyző, méghozzá volt, aki döntőt is birkózott. A 85 kilóban Szilágyi Erik lett ezüstérmes, míg a 69 kilóban Bagosi János a negyedik helyezést érte el.

Az idei fesztiválon a kadet 63 kilogrammosok között Makula Ramón is részt vett, ám ő ezúttal helyezetlenül zárt.

Megjelent: 521 alkalommal