1 hétvége, 6 verseny, 17 érem

2015.05.25. – A 2015-ös év egyik legforgalmasabb hétvégéjén vannak túl birkózóink. Három nap alatt öt országban, hat versenyen voltunk érdekeltek, ahol összesen 17 érmet gyűjtöttek be versenyzőink. A hazai diákolimpia és serdülő országos bajnokság mellett Szlovákiában, Törökországban, Németországban és az Egyesült Államokban is érdekeltek voltunk.

Május 22. II. korcsoportos kötöttfogású diákolimpia, Újpest, Jégcsarnok
Pénteken, az újpesti diákolimpián 10 óra 30 perctől kezdődtek meg a második korcsoportos birkózópalánták (212 induló) kötöttfogású küzdelmei. Szakosztályunkat tizenkét versenyző képviselte a legfiatalabbak versenyében, akik közül ketten jutottak döntőbe. Ott, azonban csak a 32 kg-os Takács Zsoltnak sikerült diadalmaskodnia, míg 35 kg-ban Nagy Roland ezúttal legyőzőre talált, így ő ezüstérmes lett. A diákolimpiai bajnoki dobogó harmadik fokára is állhatott ESMTK versenyző, méghozzá Katona Kristóf (32 kg), Kovács Bence (42 kg) és Nagy Márton (46 kg) révén három is. Ötödik helyezést Kovács Olivér (35 kg), Bucioaca André (38 kg) és Ónodi Sándor (54 kg) érték el. Sajnos ezúttal a verseny Réfi Hunornak, Bakk Noelnek, Barna Dávidnak és Kosovics Ádámnak nem sikerült, kiesetek a küzdelmekből.

Május 23. Serdülő kötöttfogású országos bajnokság, Újpest, Jégcsarnok
A pénteki diákolimpiát követően szombaton már serdülőkorú versenyzők álltak rajthoz a korosztály országos bajnokságán. A kötöttfogású viadalon 134 induló vett részt, köztük természetesen erzsébeti versenyzők is. Szakosztályunkból 46 kg-ban Nagy Róbert 63 kg-ban Bak Gergely, 76 kg-ban Szőke Alex, míg 85 kg-ban Fulai Bence nem talált legyőzőre, így megérdemelten vehették át az országos bajnoki címért járó díjakat. Két versenyzőnket a fináléban győzték csak le. Az 50 kilogrammosoknál Varga Raul, míg a 63 kilogrammosoknál Losonczi Dávid lett ezüstérmes, míg bronzérmet Tösmagi Attila (38 kg), Kreisz Ádám (54 kg), Molnár Tamás (85 kg) és Szilágyi Erik (100 kg) szereztek. Az elért eredményeknek köszönhetően csapatunk a pontverseny élén végzett a ceglédi és a dorogi versenyzők előtt.

Május 23. Kadet szabadfogású nemzetközi verseny, Szlovákia, Dunaszerdahely
A kadet szabadfogású válogatott edzőjével, Szabó Róberttel vettek részt fiataljaink a szlovákiai Dunaszerdahelyen megrendezett Csallóközi-kupán, ahol a 63 kilogrammosok között Mester Milán képviselte az ESMTK színeit. Fiatal birkózónk kategóriájába tizenegy versenyző állt mérlegen és mivel Milánnak selejteznie kellett, így négy mérkőzést nyert meg, hogy aztán aranyérmet vehessen át a dobogó tetejére állva. A szlovák versenyen egyébként horvát, osztrák és cseh csapatok birkózói mérették meg magukat.

Május 22-24. Junior szabadfogású nemzetközi verseny, Törökország, Antalya
A junior szabadfogású válogatott tagjaiként vehettek részt szakosztályunk tehetségei a Törökországban megrendezett nemzetközi szabadfogású versenyen. A Tihanics Tibor vezette nemzeti csapatban 66 kilogrammosok között versenyzett Makula Ramón, míg a 84 kilogrammosoknál Tóth Bendegúznak szurkolhattunk. A komoly nemzeteket felvonultató viadalon birkózóink sajnos az első fordulóban vereséget szenvedtek, és mivel legyőzőik nem jutottak döntőbe, így kénytelenek voltak idő előtt búcsúzni a törökországi versenytől.

Május 23-24. Német Női Nagydíj, kadet és felnőtt nemzetközi verseny, Németország, Dormagen
Tizennyolcadik alkalommal rendezték meg Németországban a Német Női Nagydíjat, ahol természetesen Magyarország idén is részt vett kadet és felnőtt birkózóival. Szakosztályunk mindkét korcsoportban egy-egy versenyzővel volt érdekelt. A kadetoknál a 65 kilogrammos válogatott, Elekes Emese öt mérkőzést birkózott, amiből hármat sikeresen megnyert, ám kétszer kikapott, így a negyedik helyezést érte el. A felnőtt korosztályban Sleisz Gabriella 63 kg-ban próbált szerencsét. Gabi egy mérkőzést megnyert, majd kikapott, és mivel legyőzője nem jutott fináléba, így számára véget ért a verseny Dormagenben. Lányaink a versenyt követően tíz napos edzőtáborban vesznek részt.

Május 22-24. Junior kötöttfogású nemzetközi csapattalálkozó, Egyesült Államok, Concord
Ezen a hétvégén zajlott a kaliforniai Concordban egy meghívásos junior kötöttfogású csapattalálkozó is, amire Magyarország kadet és junior vegyes csapata is elutazott, köztük kadet Eb-bronzérmesünkkel, Racolta Eduárddal. Edu a 86,5 kilogrammosok között versenyzett a csapattalálkozók során, amiből a magyar csapat hetet megnyert, így aranyéremmel díjazták őket. Racolta bokája a mérkőzések során megfájdult, így erre való tekintettel a vasárnapi egyéni versenyen nem vett részt.

Megjelent: 538 alkalommal