Győrszentivánban és Csehországban voltunk érdekeltek hétvégén

2015.06.01. – Két nap alatt három versenyen is részt vettek versenyzőink. A legfiatalabbak szombaton Győrszentivánban a világbajnok Sillai László emlékére rendezett meghívásos gálán vettek részt, míg másnap ugyanott a junior szabadfogásúak csaptak össze a bajnoki címekért, valamint három versenyzőnk válogatott színekben versenyzett Csehországban.

VII. Nemzetközi utánpótlás kötött- és szabadfogású Sillai László emlékgála, Győrszentiván

Győr kertvárosában, Győszentivánban rendezték meg a hagyományos Sillai László emlékversenyt, ahol a legkisebb gyermekektől kezdve, egészen az U 23-as korosztályig írtak ki súlycsoportokat. Szakosztályunk gyermek I-II. és diák I-II. korosztályokban, negyvenhét versenyzővel vett részt. Birkózóink harciasan küzdöttek, aminek meg is lett az eredménye, hiszen 15 arany-, 7 ezüst- és 12 bronzérem mellett 3 ötödik helyezést is szereztünk. A remek eredményeknek köszönhetően a verseny végén a csapatpontversenyt is toronymagasan szakosztályunk nyerte meg.

Barna Dávid

Kiesett: Felkai Bendegúz, Steiner Balázs, Zóka Zétény, Lovas Botond, Bucioaca Dávid, Kádár Zsombor, Vincze Bendek, Szili Gergely.

Junior szabadfogású országos bajnokság, Sillai-emlékverseny, Győrszentiván

Nagy Péter, Tóth Bendegúz

A meghívásos gálát követte vasárnap a 2015. évi junior szabadfogású országos bajnokság, ahol kilenc versenyzővel képviseltettük magunkat. Birkózóink közül a 74 kilóban Nagy Péter, míg a 84 kilóban Tóth Bendegúz magasan a mezőny felett birkózott, gyakorlatilag minden mérkőzésüket idő előtt, technikai tussal fejezték be a két – gyakran szétcsúszó – szőnyegen rendezett bajnokságon. Kiválóságaink mellett további két birkózónk jutott döntőbe. A 96 kilóban Racolta Eduárd majdhogynem az Egyesült Államokból érkezett a versenyre, ám ennek ellenére is, jó sorolással a fináléba jutott, ott azonban a jelenlegi válogatott fölényesen győzte le. A 120 kilóban is döntősünk volt, Atkári Tamás révén, aki egész nap kellemes meglepetést nyújtott, ám az aranyérmet nem sikerült megnyerni a junior Eb-bronzérmes Nagy Mihály ellen. Két versenyzőnk a dobogó harmadik fokára állhatott. Fodor Gergő a 74 kilóban gyenge kezdés után felébredt és gigászi csatákat megnyerve lett bronzérmes, míg a 96 kilóban Juhász Balázs a korábban említett szombathelyi válogatottól szenvedett vereséget, ám a vigaszágon és a bronzmérkőzésen remekelt, és harmadik lett. További két versenyzőnk éppen lecsúszott a dobogóról, mivel Kurinka Richárdot és Makula Ramónt is pontozással győzték le a kisdöntőkben. Az idei bajnokság a 74 kilogrammos Lakatos Attilának ezúttal sajnos nem sikerült, helyezetlenül zárt.

Birkózóink remek eredményeinek köszönhetően az ESMTK a csapatpontverseny élén végzett, megelőzve a Kőbánya SC-t és a Kanizsai BSE-t.

Kadet kötöttfogású Cseh Grand Prix, Csehország, Chomutov

Orosz Tibor

A hazai versenyek mellett külföldön is érdekeltek voltunk. Két versenyzőnk, Bak Gergely és Orosz Tibor a csehországi Chomutovban léptek szőnyegre, kadet nemzetközi meghívásos a versenyen. Birkózóink a 11 országot felvonultató megmérettetésen nem hoztak szégyent sem hazánkra, sem szakosztályunkra, hiszen Gergő az 58 kilogrammosok között bronzérmes lett, míg Tibi a 85 kilogrammosoknál aranyérmet szerzett. Harmadik birkózónk, Molnár Tamás korengedménnyel tisztes helytállást ért el a 76 kilogrammosok között. Versenyzőink érmeikkel hozzájárultak, hogy Magyarország a csapatpontverseny második helyezésért érhesse el Fehéroroszország mögött. A hagyományos viadalon egyébként több, mint száz birkózó küzdött meg a jobbnál jobb helyezésekért.

Megjelent: 585 alkalommal